DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Diecezja włocławska włącza się w akcję „Różaniec do granic”
2017-10-03

Wyjazd grup na granice kraju oraz diecezjalne spotkanie parafialnych Kół Żywego Różańca w Świnicach Warckich – sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej to formy włączenia się diecezji włocławskiej w inicjatywę „Różaniec do granic” organizowana w Polsce 7 października br.

Z poszczególnych parafii przedstawiciele diecezji włocławskiej udadzą się, aby stanąć na granicach kraju i otoczyć Polskę siłą modlitwy różańcowej.

„Ta inicjatywa, choć jednodniowa i symboliczna, pomaga nam lepiej sobie uświadomić Boże nawoływanie, ukierunkować nas wewnętrznie, abyśmy duchem tej inicjatywy, jak i zeszłorocznej Wielkiej Pokuty, żyli nie tylko w najbliższą sobotę, ale na co dzień” – mówi Jacek Bargielski, lider Forum Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej, który wraz z 50-osobową grupą z Włocławka wybiera się do Gronowa przy Obwodzie Kaliningradzkim. Jak dodaje, „symbolicznie udajemy się do parafii przy granicy z obwodem kaliningradzkim, gdzie znajduje się m.in. największy skład broni jądrowej przy granicach Polski, a wojskowe siły konwencjonalne wielokrotnie przewyższają liczebnie wszystko czym dysponuje nasz kraj. Chcemy szczególnie otoczyć to właśnie miejsce naszą modlitwą”.

Pytany o motywację włączenia się w tę inicjatywę Jacek Bargielski wymienia szereg zagrożeń płynących z otaczającego nas świata: „nachalność kultury śmierci i źle pojętej wolności, wypieranie chrześcijaństwa przez wojujący islam, działania zbrojne w kolejnych regionach świata, coraz bardziej zaawansowane techniki manipulacyjne kierowane poprzez media przeciw współczesnym społeczeństwom, które bez Bożej pomocy nie mają szans na rozeznanie prawdy, coraz większa agresja w polityce międzynarodowej. To wszystko napawa nas coraz większą obawą o przyszłość nas, naszych rodzin i narodu. Odczytujemy w duszy inicjatywę Różańca do granic, jako wezwanie Boga zanoszone za pośrednictwem Maryi o nawrócenie i pokutę”.

Jak wyjaśnia, „uczestniczymy w tym wydarzeniu, ponieważ jesteśmy świadomi, że zagrożenia przekraczają nasze siły niewspółmiernie, ale pamiętamy o Bożej obietnicy. W pamięci mamy też słowa Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda: Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą i wielką miłością bliźniego i Różańcem”.

Z inicjatywy biskupa włocławskiego Wiesława Meringa 7 października, spotykające się w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich po raz czternasty na diecezjalnym kongresie Koła Żywego Różańca duchowo włączą się w ogólnopolską inicjatywę. W miejscu, z którego wyszła iskra Miłosierdzia, diecezja włocławska włączy się w modlitwę wzdłuż granic Polski. Różaniec, którym będą się modlić diecezjanie w czasie procesji z relikwiami siostry Faustyny, będzie odmawiany w duchowej łączności ze zgromadzonymi na granicach naszego kraju.

O godz. 10 wyruszy procesja z domu rodzinnego Apostołki Miłosierdzia do Sanktuarium, w czasie której rozważając kolejne tajemnice różańca będzie zanoszona modlitwa o Boże miłosierdzie dla polskich rodzin i Ojczyzny. Zwieńczeniem drogi pielgrzymów będzie Msza św. sprawowana o godz. 12 pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, który również wygłosi homilię. Zakończeniem natomiast będzie wspólna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia.

ks. AN / ks. Julian Głowacki


Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13219336 -GOŚCI ONLINE: 57

projektowanie stron www