„Podwórko Talentów Nivea” przy Szkole Podstawowej im. ks. J. Długosza we Włocławku już otwarte
2017-10-11

Konkurs „Podwórko Talentów Nivea”, w którym uczestniczyła Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku, zakończył się dla ZSK wielkim sukcesem. Ponad 30 tys. głosów oddanych na tę wiodącą włocławską placówkę, zapewniło jej miejsce w grupie 20 szkół z całej Polski, dla których firma Nivea Polska Sp. z o.o. ufundowała plac zabaw.

Kilka dni temu zakończono jego budowę przy tzw. „Małym Długoszu” (ul. Wojska Polskiego 2A). Uroczyste otwarcie i poświęcenie, którego dokonał ks. bp Bronisław Dembowski, miało miejsce 11 października br. Świadkami tego wydarzenia byli m.in. ks. prał. Lesław Witczak, wikariusz biskupi ds. ekonomicznych diecezji, Małgorzata Sieczkowska i Katarzyna Singh, reprezentujące Nivea Polska Sp. z o.o., przedstawiciele Kurii Biskupiej, WSD, władz samorządowych Włocławka, instytucji kulturowych, rodzice oraz społeczność Szkoły Podstawowej ZSK. Gościem specjalnym była Natalia Kukulska, wokalistka – znana zarówno starszym, jak i młodszym – ambasador „Podwórka Talentów Nivea”.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły, młodzi długoszacy w rytmie rap zaprezentowali zalety szkoły, podkreślając: „Gdy wracam do domu, myślę skrycie, że w »Długoszu« to mam życie!”

Małgorzata Sieczkowska, dyrektor marketingu Nivea, wyrażając zachwyt dla utalentowanych długoszaków, podkreśliła, że dla reprezentowanej przez nią firmy rodzina jest bardzo ważna. Potwierdzeniem tej tezy jest zarówno szeroka gama kosmetyków, ale także projekty adresowane do młodszych i starszych, wśród których jest „Podwórko Talentów Nivea”.

Głos zabrała też Natalia Kukulska. Podkreśliła, że bardzo ważne i potrzebne są miejsca, w których dzieciaki „mogą się wyszaleć”, a całe rodziny miło spędzić czas. Wspominając swoje dzieciństwo, przeżyte w blokowisku, mówiła, że ona sama i jej rówieśnicy nie mieli takich możliwości, dlatego bardzo chętnie promuje swoim nazwiskiem takie właśnie projekty.

Następnie dzieci zaprezentowały całą paletę swoich talentów: od naukowego (w którym dały popis m.in. rewelacyjnej znajomości układu słonecznego), przez sportowy, aż po artystyczny (wokalny, muzyczny i taneczny). Kwiaty, drobne upominki, a przede wszystkim szeroki uśmiech i słowo „dziękuję” – były pięknym dowodem wdzięczności długoszaków wobec sponsorów podwórka oraz osób najbardziej zaangażowanych w promocję konkursu i głosowanie. Wśród obdarowanych znalazła się też p. Natalia Kukulska, której zadedykowano piosenkę „Co powie tata?”.

Ksiądz prał. Jacek Kędzierski, dziękując wszystkim za obecność, wyraził ogromną radość i wdzięczność wobec tych, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu oraz mobilizacji rzeszy ludzi, pomogli wygrać wyjątkowy plac zabaw – wyjątkowy, bo może także posłużyć jako miejsce nauki. Wśród atrakcji podwórka znajduje się bowiem m.in. planetarium czy tablica pomagająca przyswoić tabliczkę mnożenia.

Mimo, że pogoda nie zachęcała do zabawy na świeżym powietrzu, najmłodsi uczestnicy uroczystości postanowili od razu „wypróbować” nowe miejsce do zabawy. Pytani o wrażenia odpowiadali krótko, acz wymownie: „Jest suuupeeer!”

Społeczności ZSK gratulujemy sukcesu i życzymy, aby „Podwórko Talentów Nivea” było miejscem radosnych spotkań i inspiracji do rozwijania zdolności i pasji.

Tekst i zdjęcia: ks. Andrzej Tomalak

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie