DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Kłodawa: figura Matki Bożej Fatimskiej przyozdobiona koroną
2017-10-14

13 października br. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodawie, na zakończenie obchodów fatimskich, odbyła się uroczystość koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Przez sześć miesięcy figura ta towarzyszyła parafianom w prezbiterium, ze szczególną czcią była adorowana jako widzialny znak obecności Maryi w ich życiu. Każdego 13 dnia miesiąca uczestniczyli w modlitwie różańcowej, pieśniach i procesji światła przechodzącej ulicami miasta. Wizerunek Matki ma swoją historię – to wyjątkowa, najpiękniejsza, wybrana spośród wielu innych figur, zakupiona przez księdza prałata Jerzego Dylewskiego podczas pielgrzymki do świętego miejsca objawień w Fatimie.

Przepiękną koronę ufundowały kobiety z parafii, a sam pomysł zainicjowały i akcję zbiórki pieniędzy przeprowadziły członkinie Żywego Różańca. Koronę wykonał p. Bernard Miziołek z firmy Argentum - Renowacje w Koszelówce k/Płocka.

Doniosły akt koronacji miał miejsce podczas Mszy świętej, której przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ksiądz infułat Krzysztof Konecki, profesor nauk teologicznych na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ksiądz Profesor podkreślał ze szczególną mocą rolę Maryi, oddania się i zawierzenia Jej całego życia.

Dla miejscowych parafian było to ogromne przeżycie, zwieńczenie półrocznego czasu czuwania z Maryją, rozważań Jej słów w setną rocznicę fatimskich objawień. W tym przypadku duchowość wydarzenia wyraziła się w materialnym wymiarze – pięknej korony ofiarowanej naszej Matce.

Izabela Dzięgielewska

 

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13209839 -GOŚCI ONLINE: 62

projektowanie stron www