DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering o sprawie pomnika św. Jana Pawła II we Francji: chcą go pozbawić znaku, który stoi u początku Europy
2017-10-29

„Chcą pozbawić pomnik Ojca Świętego tego znaku, który stoi u początku Europy. To żadna odkrywcza myśl, że Europa wyrosła na chrześcijańskiej glebie, że Europa to jest chrześcijaństwo, to jest rzymskie prawo, to jest grecka kultura. I dzisiaj chce się pozbawić pomnik Ojca Świętego tego, co jest samą istotą chrześcijaństwa” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering komentując sprawę związaną z pomnikiem św. Jana Pawła II we francuskim mieście Ploermel w Bretanii.

Komentarz do tej sprawy bp Mering wypowiedział przy okazji homilii wygłoszonej podczas Mszy św. transmitowanej z Malanowa (woj. wielkopolskie) przez TV Polonia w dniu 29 października br., której przekaz trafia do Polaków rozsianych po całym świecie.

Hierarcha przypomniał, że największą tajemnicą chrześcijaństwa jest zmartwychwstanie, ale nie da się dojść do zmartwychwstania bez krzyża. „Kto z nas nie pamięta Jana Pawła II zaledwie kilkadziesiąt godzin przed jego śmiercią tulącego do swego serca krzyż?” – pytał bp Mering i podkreślił: „nie da się być chrześcijaninem bez krzyża”. Przypomniał również prośbę Świętego Papieża: „brońcie krzyża”!

„I miejmy odwagę bronić, miejmy odwagę przyznawać się, że jesteśmy Jezusowi, że naszym Panem jest ukrzyżowany i zmartwychwstały Chrystus, i że nie mamy zamiaru odejść od Niego niszcząc świątynie czy zamieniając je w baseny, biblioteki, domu kultury” – apelował Biskup Włocławski.

Kończąc swoją wypowiedź bp Mering dodał: „Jak dobrze, że polska Premier ujęła się za krzyżem, że chce przyjąć ten pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II w naszym kraju, żeby znaleźć mu godne miejsce, jeśli tam dzieci rewolucji z XVIII wieku nie chcą, nie mają dla niego miejsca”.


Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13209858 -GOŚCI ONLINE: 55

projektowanie stron www