Sieradz: Msza św. o uzdrowienie w kościele NSJ
2012-02-10

W Sieradzu, w parafii Najświętszego Serca Jezusowego, modlitwie o uzdrowienie przewodniczył Ojciec Józef Witko. Do Sieradza zaprosił go ks. prał. Mirosław Miłek proboszcz parafii NSJ wraz ze wspólnotą „Wieczernik Miłości” działającą przy parafii, prowadzoną przez ks. Jerzego Czerskiego. Na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie w piątek 10 lutego br. o godz. 18 zgromadziło się około 1500 wiernych z Sieradza i okolic.

Ojciec Józef Witko jest franciszkaninem z Krakowa, uczestnikiem ruchu charyzmatycznego, czyli wspólnoty katolików, która wierzy, że dary Ducha Świętego działają na ludzi również w dzisiejszych czasach. Od wielu lat jeździ po Polsce i świecie, aby głosić Słowo Boże, a także modlić się do Pana Jezusa o uwolnienie ludzi z nałogów, uzależnień psychicznych, a także poważnych chorób. Dowodem na to, że następują uzdrowienia, które wiele osób nazwałoby cudem, są liczne świadectwa setek ludzi. Ojciec Witko zebrał je już w kilku książkach.

Po Mszy św. Ojciec Witko prowadził adorację Najświętszego Sakramentu, a następnie modlitwę indywidualną z nałożeniem rąk i błogosławieństwem każdego z uczestników.
Wielu z uczestników odczuło osobiście uzdrawiającą moc Ducha Świętego, a każdy odszedł duchowo ubogacony. Wielu wyrażało swoją radość z uczestniczenia w Mszy św. i dawało świadectwo osobistego spotkania z Bogiem. Wszyscy już z niecierpliwością czekają na kolejny przyjazd Ojca Witko do Sieradza, który nastąpi najprawdopodobniej jesienią tego roku.