Wielkanocne życzenia Biskupa Włocławskiego
2012-04-08

Chrystus żyje i większy jest od mocy śmierci. Chrystus przynosi nadzieję. Warto Mu zawierzyć! Nie zawiódł i nie zawiedzie nikogo! - tymi słowami wielkanocnych życzeń zwraca się biskup włocławski Wiesław Mering do swoich diecezjan. Przypomina, że naszym zadaniem wypływającym z poranka zmartwychwstania jest "nowy entuzjazm wiary, świeży zachwyt Jezusem i Jego nauką, nowa moc, z jaką głosimy i bronimy Pana". Życzenia odczytywane są w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w kościołach diecezji podczas wszystkich Mszy św.

Wielkanocne życzenia Biskupa Włocławskiego

Bracia w kapłaństwie,
Ukochani Diecezjanie!

Po 40 dniach przygotowania serc – wreszcie możemy jak kolejne pokolenia chrześcijan wykrzyknąć: „Chrystus Zmartwychwstał”!
Chrystus żyje i większy jest od mocy śmierci. Daje nam udział w swoim zwycięstwie przez chrzest, pokutę, Eucharystię!
Chrystus przynosi nadzieję. W gmatwaninę naszych interesów, zabiegów
i matactw – wnosi pokój i światło! Warto Mu zawierzyć! Nie zawiódł i nie zawiedzie nikogo!
Chrystus Zmartwychwstały przypomina, jak wielka jest godność człowieka: powstał przecież z grobu Bóg – Człowiek! Ta ludzka niezbywalna wielkość uczy nas braterstwa: Jezus, nasz Brat, pragnie byśmy miłowali braci! Udowodnił też, że to jest możliwe!
Zmartwychwstały swoim najbliższym polecił głosić Ewangelię całemu światu. Nowy entuzjazm wiary, świeży zachwyt Jezusem i Jego nauką, nowa moc, z jaką głosimy i bronimy Pana – to nasze dzisiejsze zadania.
Dziękujmy naszemu Panu za to wezwanie, za nadzieję, przypomnienie człowieczej godności i zaproszenie nas do Rodziny Kościoła! Z prostotą i dumą głośmy te wartości światu.
Na to zadanie – z serca błogosławię

+Wiesław Mering
BISKUP WŁOCŁAWSKI

Włocławek, Wielkanoc 2012 r. (L.dz. 692/2012)
________________
Życzenia należy odczytać w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 2012 r. podczas wszystkich Mszy św.

Ks. Leonard Urbański, Wikariusz Generalny