Informacja o godzinach urzędowania w Kurii Diecezjalnej we Włocławku

2014-09-02

Uprzejmie informujemy, że od 1 września br. urzędy Kurii Diecezjalnej we Włocławku czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 14. W soboty Kuria będzie nieczynna.

Dziękczynienie za Plony Diecezji Włocławskiej 2014

2014-09-01

W niedzielę 31 sierpnia 2014 r., w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli odbyło się diecezjalne Dziękczynienie za Plony. W tym roku ta diecezjalna uroczystość była połączona z dożynkami województwa łódzkiego. Odbyła się ona pod patronatem J.E. Ks. Bp. Wiesława A. Meringa oraz Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Starostę Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika.

404 Piesza Pielgrzymka Sieradzka dotarła „do domu”

2014-08-30

„Witajcie w domu” – tymi słowami powitał uczestników 404 Pielgrzymki Sieradzkiej, która z Jasnej Góry dotarła do Sieradzkiej Kolegiaty Ksiądz Prałat Marian Bronikowski, wikariusz biskupi. Pątnicy udali się w drogę powrotną z Częstochowy dnia 27 sierpnia i po trzech dniach przybyli do Sieradza. W imieniu Księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa pielgrzymów powitał Ksiądz Prałat Artur Niemira, kanclerz Kurii Włocławskiej.

Zduńska Wola: Spotkanie formacyjne Ojców Duchownych Wyższych Seminariów Duchownych w Polsce

2014-08-30

W dniach od 27-30 sierpnia w Centrum Rekolekcyjnym św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli odbyło się coroczne spotkanie formacyjne Ojców Duchownych Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Polsce. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa: „Formacja ludzka kandydatów do kapłaństwa”.

Biskup Włocławski przewodniczył Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

2014-08-26

25 sierpnia o godzinie 8:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa odprawiona została Msza Święta, w której udział brali pątnicy 404 Pielgrzymki Sieradzkiej i 24 Pielgrzymki Zduńskowolskiej. Koncelebrowali kapłani biorący udział w pielgrzymce wraz z Księdzem Prałatem Marianem Bronikowskim, wikariuszem biskupim. Słowo Boże wygłosił Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, Pasterz Kościoła Włocławskiego.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________