DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Kurs ewangelizacyjny dla małżeństw Tobiasz i Sara w Kole

2015-10-11

W dniach 10-11 października br. w Domu Parafialnym parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole grono małżeństw z Koła, Grzegorzewa, Brudzewa, Konina, Słupcy oraz Piaseczna spod Warszawy przeżyło niezwykły kurs ewangelizacyjny TOBIASZ I SARA. Ukazuje on starotestamentalną historię doświadczonej przez życie Sary oraz jej małżonka Tobiasza wraz z przeżywanymi przez nich sytuacjami i odczuciami.


Spotkanie doradców życia rodzinnego diecezji włocławskiej

2015-10-11

Formacyjne spotkanie doradców życia rodzinnego miało miejsce we Włocławku w dn. 10 października br. Przybyło na nie 50 doradców z terenu całej diecezji. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy domu generalnego sióstr Wspólnej Pracy; celebrował ją diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Artur Krzyżanowski proboszcz parafii bł. Jerzego Matulewicza w Koninie.


Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku

2015-10-11

10 października br. Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej we Włocławku o godz. 10 pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa moderatorzy, profesorowie, pracownicy Kurii i alumni Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zainaugurowali nowy rok akademicki 2015/2016. Kazanie do zgromadzonych wiernych wygłosił ks. dr Zbigniew Gmurczyk.


Pielgrzymka dekanatu izbickiego do Brdowa

2015-10-09

Od 1852 roku w środę po pierwszej niedzieli października o pomoc i wsparcie Lud Kujaw wyrusza do Matki Bożej Zwycięskiej do Brdowa. W różnych potrzebach z pieśnią Maryjną na ustach wzmocnioną orkiestrą, chórem i scholą parafialną, izbiczanie a często i pielgrzymi z całej Polski jednoczyli się i jednoczą we wspólnym trudzie pielgrzymowania. W tym roku 7 października, po raz 163 wyruszyła pielgrzymka z kościoła parafialnego w Izbicy Kujawskiej.


Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Świnic Warckich

2015-10-06

5 października br., w dniu wspomnienia św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia, wierni Kościoła Włocławskiego zgromadzili się na dorocznej pielgrzymce Kół Żywego Różańca w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny w Świnicach Warckich. Pielgrzymce przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 7479995 -GOŚCI ONLINE: 43

projektowanie stron www