Tuliszków: grusza bł. Karoliny Kózkówny uroczyście posadzona

2015-05-26

Ponad sto lat temu bł. Karolina nauczała dzieci pod gruszą. Z tego dwustuletniego, potężnego, starego drzewa zaszczepiono i wyhodowano sadzonki. Jedna z nich trafiła do parafii św. Wita w Tuliszkowie, gdzie 25 maja br. została uroczyście posadzona przez dzieci, które w ubiegłą niedziele przyjęły pierwszą Komunię Świętą.

Światowe Dni Młodzieży wyzwalają dobro – pierwsze szkolenie wolontariuszy w diecezji włocławskiej

2015-05-24

„Wolontariusz to ten, kto z własnej woli oddaje część swojego życia, oddaje część swojego czasu dla innego człowieka. W Światowe Dni Młodzieży wolontariat to szczególna forma zaangażowania, gdyż ŚDM to okazja do spotkania ludzi i wyzwolenia w nich dobra, pretekst, by zrobić jak najwięcej” – powiedziała Katarzyna z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. Trzyosobowy zespół z Krakowa (Kasia, Weronika i Sylwester), w sobotę 23 maja przeprowadził we włocławskim seminarium pierwsze szkolenie dla wolontariuszy ŚDM, w którym z całej włocławskiej diecezji wzięło udział 210 osób.

Wigilia Zesłania Ducha Świętego w Koninie

2015-05-23

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w parafii św. Wojciecha w Koninie odbyło się czuwanie modlitewne zorganizowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja Chwały” działającą przy parafii, pod kierunkiem moderatora wspólnoty ks. Marcina Olejniczaka. O godzinie 20.00, wspólnym śpiewem, modlitwą uwielbienia i wołaniem do Ducha Świętego, rozpoczęło się spotkanie. Słowa serdecznego powitania skierował moderator wspólnoty ks. Marcin Olejniczak oraz lider p. Mirosław Kuźnik.

Kramsk: „Idąc za Jezusem …” – spotkanie młodych w ramach przygotowań do ŚDM

2015-05-23

W przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, tj. 23 maja br. w parafii pw. św. Stanisława BM w Kramsku odbyło się I z cyklu spotkań dla młodzieży trzech dekanatów konińskich „Idąc za Jezusem …”. Idea wspólnej modlitwy i uwielbiania Boga została zainicjowana przez księży posługujących w rejonie konińskim, którzy raz w miesiącu spotykają się w parafii pw. św. Maksymiliana w Koninie, aby rozmawiać na temat radości i problemów jakie wynikają z pracy duszpasterskiej z młodym człowiekiem.

Włocławek: czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

2015-05-23

W sobotę 23 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Ewangelisty we Włocławku odbyło się uroczyste czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty o godz. 19.00 i trwało do późnej godziny nocnej. Na dary Ducha Świętego oprócz mieszkańców włocławskich parafii oczekiwała młodzież i starsi z różnych ruchów i stowarzyszeń religijnych rejonu włocławskiego. Wspólne modlitwy i śpiewy do Ducha Świętego zanosili również księża, klerycy i siostry zakonne.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________