Konin: rajd rowerowy w intencji Światowych Dni Młodzieży

2015-05-02

2 maja br., w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Koninie odbył się młodzieżowy rajd rowerowy połączony z modlitwą różańcową w intencji Światowych Dni Młodzieży. Inicjatorami przedsięwzięcia byli posługujący w parafii księża wikariusze: ks. Piotr Patyk i ks. Marcin Matynka.

Księża diecezji włocławskiej pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa pielgrzymowali do Dachau

2015-05-01

W dniach 26-30 kwietnia br. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa pielgrzymowało do Dachau 37 księży reprezentujących Kurię Diecezjalną, wszystkie Kapituły, Wyższe Seminarium Duchowne oraz inne instytucje diecezjalne, duchowieństwo zakonne, jak również parafie diecezji włocławskiej, kaliskiej i pelplińskiej. Na miejscu dołączyli księża studenci z Innsbrucka. Okazją do pielgrzymowania stały się uroczystości 70. rocznicy wyzwolenia tamtejszego obozu koncentracyjnego.

Kurs Alpha w Kaczkach Średnich

2015-04-27

W dniach 25-26 kwietnia br. w Zespole Szkół Rolniczych i parafii pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich miało miejsce niezwykłe wydarzenie – na dwudniowe ćwiczenia przyjechali uczestnicy kursu ALPHA z duszpasterstwa przy parafii św. Józefa w Toruniu oraz z parafii Przemienienia Pańskiego w Wieńcu. Grupy z Torunia i z Wieńca zostały skoordynowane z ponad pięćdziesięcioosobową grupą parafian z Kaczek i okolic, dlatego niemal dwustu uczestników mogło w Kaczkach przeżyć i dotknąć tajemnicy, którą jest sam Bóg.

Weekendowe rekolekcje odnowy w Duchu Świętym

2015-04-27

W dniach 24-26 kwietnia, w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie, odbyły się ostatnie rekolekcje weekendowe z cyklu „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Z gościnności Ojców Paulinów, po raz kolejny, skorzystały wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z naszej Diecezji, które zgromadziły się, odpowiedziały na wezwanie Dobrego Pasterza, by razem wsłuchiwać się w Słowo Boże.

„Praw sumienia trzeba bronić także dzisiaj...” konferencja Akcji Katolickiej w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku

2015-04-26

24 kwietnia br. we Włocławku, w auli seminaryjnej im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego odbyła się pierwsza konferencja z cyklu „Dyskusje o państwie, prawie i moralności”. Wykłady wygłosili zaproszeni goście: ks. prof. Ryszard Moń, prof. Bogdan Chazan i Marek Jurek, były Marszałek Sejmu RP. Konferencja zgromadziła ponad 300 osób. W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści i samorządowcy, a także lekarze, nauczyciele, kapłani i osoby konsekrowane, dziennikarze, członkowie organizacji pro-life, ruchów i stowarzyszeń katolickich, przedstawiciele szkół i szpitali, młodzież szkolna i klerycy.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________