Diecezjalna Pielgrzymka VIII klas szkoły podstawowej do Lichenia

27 września 2022 r

Program:

10.00-10.50  Rejestracja grup przed głównymi schodami bazyliki, (w razie złej pogody – dolna bazylika obok Biura Obsługi Pielgrzymów)

11.00–11.50  Ewangelizacja w bazylice prowadzona przez Gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji oraz zespół Maksymalni (okazja do spowiedzi; nawa główna bazyliki)

12.00 Eucharystia w bazylice; przewodniczy biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, homilia ks. Andrzej Niemcewicz

13.30-Wspólna agapa (obiad przy dzwonnicy) i zakończenie spotkania

Oprawa muzyczna liturgii – zespół Maksymalni z par. św. Maksymiliana w Koninie
Liturgia Słowa i modlitwa zawierzenia – Uniejów
Modlitwa Powszechna – Lubraniec
Procesja z darami – Zadzim
Asysta liturgiczna – Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku

Tradycyjnie, młodzież pielgrzymująca na spotkanie ósmych klas do Lichenia, otrzyma pamiątkowe różańce. Zostały one ręcznie wykonane przez młodą rówieśniczkę z diecezji włocławskiej. Zamówienia pamiątkowych „dziesiątek” różańca św. dla uczestników pielgrzymki (w cenie 4 zł za sztukę), należy składać w sekretariacie Wydziału Duszpasterskiego Kurii Włocławskiej w godz. 9.00-14.00 (p. Hanna Krzemieniewska tel. 518014513) lub w punkcie rejestracyjnym przy schodach bazyliki. Dochód ze sprzedaży dziesiątek różańców zostanie w całości przeznaczony na pokrycie kosztów organizacyjnych pielgrzymki do Lichenia.