Alumni V roku zostali włączenia do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu

19 marca 2023 r., tekst: al. DC, foto: al. MP

W IV niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca, podczas Mszy św. we  włocławskiej katedrze miał miejsce obrzęd udzielenia kandydatury do święceń diakonatu i prezbiteratu alumnom V roku. Eucharystii przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

W homilii ksiądz biskup wyjaśnił znaczenie obrzędu przyjęcia kandydatury, a także – nawiązując do słów Ewangelii – zauważył, że Jezus został odrzucony z powodu swoich dobrych czynów.

Do przyjęcia święceń diakonatu w tym roku przygotowuje się dwóch kleryków: Krzysztof Kamiński z parafii św. Józefa we Włocławku oraz Robert Patrzykąt z  parafii św. Wita w Tuliszkowie.