Biskup Włocławski do młodych w Piotrkowie: budujcie swoje życia na skale, którą jest Chrystus

26 czerwca 2020 r., tekst: ks. WI; foto: IK

W czwartkowe popołudnie, 25 czerwca br., młodzież klas ósmych parafii św. Jakuba w Piotrkowie Kujawskim przyjęła sakrament bierzmowania. Mszy św., sprawowanej w parafialnej świątyni przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering, a koncelebrował ks. kan. Krzysztof Gąsiorowski, proboszcz miejscowej parafii.

W dialogowanej z kandydatami do bierzmowania homilii, Pasterz Diecezji odniósł się do początków niewoli babilońskiej, o której była mowa w czytaniu mszalnym, zaczerpniętym z Drugiej Księgi Królewskiej. Zaznaczył, że kara jaką było uprowadzenie do Babilonu posiadała swój jasno określony cel - nawrócić serca Izraelitów, którzy odeszli od Boga. Nawiązując do Ewangelii, Ksiądz Biskup zachęcił młodych Piotrkowian do budowania swojego życia na skale, którą jest Chrystus; wtedy żadne burze i nawałnice nie zdołają ich powalić.

Uroczysta Eucharystia była także okazją do uhonorowania Grażyny Głowackiej, wieloletniej piotrkowskiej katechetki, medalem „Zasłużony dla Diecezji Włocławskiej”. W swoim słowie skierowanym do odznaczonej, wyraził uznanie dla całego dorobku jej prawie 40-letniej pracy, doceniając jej trud i zagazowanie w przekazywanie wiedzy oraz świadectwo wiary jakim wykazywała się wobec swoich uczniów.