Bp Wętkowski do wiernych diecezji: „uczmy się od Maryi i Józefa trwania przy Jezusie”

25 grudnia 2021 r.

„Uczmy się od Maryi i Józefa trwania przy Jezusie. Niech On będzie zawsze w centrum. Niech nasze rodziny będą silne Bogiem” – napisał biskup włocławski Krzysztof Wętkowski w życzeniach do wiernych diecezji.

Przypomniał też najważniejsze wydarzenie dla Kościoła w Polsce w kończącego się roku, czyli beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. W tym kontekście przywołał słowa bł. kard. Wyszyńskiego: „Rodzina zawsze była mocą Narodu, bo jest ona kolebką, Betlejem dla Narodu. Naród będzie jutro taki, jaką dzisiaj jest rodzina”.

Poniżej pełna treść życzeń, które były odczytane we wszystkich kościołach diecezji podczas Pasterki i w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia.