Bp Wętkowski mianował nowego rektora i moderatorów WSD

30 lipca 2021 r., ks. AT, foto: ks. MSz

Bp Wętkowski mianował nowego rektora i moderatorów WSD

30 lipca w Domu Biskupów Włocławskich bp Krzysztof Wętkowski mianował nowych moderatorów włocławskiego WSD:

- ks. dr. Ireneusza Świątka - rektorem Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku;

- ks. Marcina Pachlińskiego - dyrektorem ekonomicznym seminarium;

- ks. Remigiusza Zacharka - ojcem duchownym alumnów;

Na stanowisku wicerektora i prefekta ds. studiów pozostaje ks. dr Jacek Bartczak.

Dziękując za niemal osiemnastoletnią posługę ustępującemu rektorowi - ks. prał. dr. hab. Jackowi Szymańskiemu - jak również ks. kan. Marcinowi Filasowi, dotychczasowemu dyrektorowi ekonomicznemu (który obejmie urząd proboszcza parafii Dąbie nad Nerem) oraz ks. Pawłowi Pokorze, ojcu duchownemu, ksiądz biskup podkreślił ich wieloletnią posługę, zauważając m.in. przeprowadzenie gruntownych prac remontowych przeprowadzonych w gmachu seminarium.

Wydarzenie zakończyła wspólna modlitwa w kaplicy Domu Biskupiego o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa.

Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 września br.