Etap diecezjalny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej

5 marca 2020 r., ks. Marcin Idzikowski

Etap diecezjalny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej

Dnia 4 marca 2020 roku, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Kole, odbył się diecezjalny etap XXX Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Dumni z Ewangelii i Polski”. W etapie szkolnym wzięło udział 402 uczniów z 47 szkół ponadpodstawowych z naszej diecezji. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 48 uczestników. Trzy osoby z największą ilością punktów uzyskały kwalifikacje do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2020 roku w Przemyślu. Finalistami etapu diecezjalnego zostali:

I miejsce – Wiktoria Piotrowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
II miejsce – Igor Jarosz z Zespołu Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku
III miejsce – Łukasz Rewers z II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Koninie

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu. Jednocześnie składamy podziękowania Księdzu kanonikowi Józefowi Wronkiewiczowi, proboszczowi parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, za umożliwienie przeprowadzenie konkursu, wszelką życzliwość i gościnne przyjęcie. Naszą wdzięczność kierujemy również pod adresem sponsorów nagród dla uczestników i laureatów etapu diecezjalnego: Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, Wydawnictwu Jedność. Szczególne podziękowanie dla Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników z Włocławska za przygotowanie dyplomów dla uczestników.