Jesteś księdzem, poprzyj wniosek do Papieża o ogłoszenia św. Jana Pawła II doktorem Kościoła

4 lutego 2020 r., KAI

Trwa internetowa zbiórka podpisów księży pod listem poparcia dla inicjatywy abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który zwrócił się do papieża Franciszka o ogłoszenie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy. Swój wirtualny podpis złożyło już niemal 500. duchownych. Także księża diecezji włocławskiej zachęcani są, by przyłączyć się do tej inicjatywy.

W dokumencie kierowanym do abp. Stanisława Gądeckiego, księża dziękują za podjęcie inicjatywy ogłoszenia św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy. Wspierając te działania podkreślają, że pontyfikat papieża-Polaka, jego świadectwo modlitwy i cierpienia kształtowały ich kapłaństwo i uczyniły z polskich duchownych – niezależnie od wieku – pokolenie Jana Pawła II.

Wspierając inicjatywę Przewodniczącego KEP, który w tej sprawie zwrócił się do papieża Franciszka, księża proszą również, aby najbliższe dwa lata w Polsce zostały poświęcone przemyśleniu nauczania Świętego Papieża.

Wyrażają także przekonanie, że włączenie św. Jana Pawła II do szlachetnego grona doktorów Kościoła będzie wielkim darem dla wierzących, a dla wszystkich zobowiązaniem do odkrywania prawdy zawartej w Jego dziedzictwie.

W zaledwie nieco ponad tydzień na dedykowanej tej inicjatywie stronie internetowej swoje poparcie wyraziło już niemal 500. duchownych. Zbiórka podpisów nadal trwa a specjalny formularz dostępny jest na stronie: https://ekai.pl/formularz-jp2-doktorem-kosciola