Konin: Msza św. trzeźwościowa i koncert pieśni operowych w kościele św. Wojciecha (zaproszenie)

19 września 2022 r.

W niedzielę, 25 września, o godz. 18.00 w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana będzie, pierwsza po wakacjach, Msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel, terapeuta uzależnień.

Po Mszy św., organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają na wieczór pieśni operowych. W tym roku zaproszenie przejęły solistki operowe: Danuta Dudzińska (sopran) i Karolina Majtczak (mezzosopran), którym akompaniować będzie Iwona Jakubowska.

Koncert dedykowany jest obrońcom Ojczyzny i ofiarom września 1939 roku.

W programie znajdą się m.in. pieśni Stanisława Moniuszki i Ignacego Jana Paderewskiego.

Koncert współfinansowany jest ze środków Miasta Konin i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK.

Wstęp wolny.

Anna Wysocka