Ks. bp Mering podziękował siostrom benedyktynkom z Francji

31 marca 2020 r.

Ks. bp Mering podziękował siostrom benedyktynkom z Francji

„To co możemy sobie dać w tym dramatycznym czasie to wzajemna pamięć, szczera modlitwa i ufność, że Bóg jako nasz Ojciec obroni nas przed nieszczęściem”- napisał biskup włocławski Wiesław Mering w liście adresowanym do wspólnoty sióstr benedyktynek w Rosheim niedaleko Strasburga (Francja). W ten sposób wyraził wdzięczność za wspólne trwanie w modlitwie różańcowej o oddalenie pandemii.

W V niedzielę Wielkiego Postu o godz. 20.30 diecezjanie włocławscy za pośrednictwem facebooka mogli włączyć się we wspólne błaganie wraz z obecnymi w kaplicy siostrami, którym obecnie posługuje ks. Dawid Matusiak, prezbiter diecezji włocławskiej.

Poniżej pełna wersja listu a w pliku do pobrania tekst oryginalny.

Droga Matko,
z całego serca chcę podziękować za wspólną modlitwę różańcową transmitowaną przez Waszą stronę Facebook. Ten znak przyjaźni i solidarności wszystkich nas tutaj bardzo poruszył i ucieszył. To co możemy sobie dać w tym dramatycznym czasie, zarówno dla Francji jak i dla Polski, to jest wzajemna pamięć, szczera modlitwa i ufność, że Bóg jako nasz Ojciec obroni nas przed nieszczęściem, które niesie ze sobą koronawirus. Bardzo dziękuję Matce, także w imieniu moich współpracowników w Kurii i moich Diecezjan za tę inicjatywę. Te podziękowania jak i sprawozdanie z tego wydarzenia będą zamieszczone na stronie internetowej naszej Diecezji.
Bardzo dużo myślę z wielkim entuzjazmem o Rosheim, o Waszej małej wspólnocie sióstr benedyktynek, która nieustanie rozpala światło wiary w naszego Pana w morzu ciemności, które kryje ziemia.
Najserdeczniej zapewniam Matkę o moim ogromnym szacunku i Matce oraz całej wspólnocie z serca błogosławię.

+ Wiesław Alojzy Mering
Biskup Włocławski