Ks. Marcin Idzikowski wikariuszem biskupim ds. katechizacji i szkolnictwa katolickiego

30 czerwca 2022 r., ks. AT

Biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski mianował ks. kan. dr. Marcina Idzikowskiego, dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej, wikariuszem biskupim ds. katechizacji i szkolnictwa katolickiego diecezji włocławskiej na okres 3 lat.

Dekret wchodzi w życie z dniem 1 lipca br. Do zadań nowo mianowanego wikariusza biskupiego należeć będą wszystkie sprawy dotyczące katechizacji oraz nadzór nad szkołami katolickimi na terenie diecezji włocławskiej, w zakresie przewidzianym przez prawo państwowe oświatowe i prawo kanoniczne.

Ks. kan. dr Marcin Idzikowski urodził się w roku 1979, święcenia kapłańskie przyjął w roku 2004. Od roku 2012 pełni funkcję dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej.