Maturzyści z "Długosza" najlepsi w mieście


5 lipca 2021 r., tekst: UB; fot: KJ

Maturzyści z "Długosza" najlepsi w mieście

Maturzyści rocznika 2021 nie mieli łatwej drogi do zdobycia matury. Większość czasu nauki przypadło na czas pandemii i zdalnego nauczania. Byli odizolowani od siebie nawzajem, od nauczycieli, od szkoły. Sami musieli mobilizować się do pracy, aby jak najlepiej przygotować się do egzaminów. I choć nie było to łatwe, z radością i dumą informujemy, że maturzyści z ZSK im. ks. Jana Długosza zdali maturę najlepiej w mieście.
 
Spośród 77 maturzystów, 5 lipca świadectwa dojrzałości odebrało 75, co daje 97,4 proc. zdających. I choć dwie osoby będą jeszcze musiały w sierpniu zmierzyć się z matematyką, nikt nie musi czekać na maturę cały rok.
 
Najwyższe wyniki w tegorocznym egzaminie dojrzałości osiągnęła Zofia Sieradzka, uzyskując wynik 91,80 proc. Zaraz za nią uplasował się Jakub Prokopczyk z wynikiem 89,71proc. Na trzecim miejscu znalazły się Julia Biesiada i Anna Tomaszewska z wynikiem 88,00 proc.
 
Dla porównania, we wszystkich liceach i technikach Włocławka maturę zdało 75,00 proc. przystępujących do egzaminu.
 
Tuż za „Długoszem” uplasowało się I LO im. Ziemi Kujawskiej z wynikiem 97,00 proc., a dalej: III LO im. Marii Konopnickiej (95,00 proc.) i II LO im. Mikołaja Kopernika (88,00 proc.).
 
Wszystkim, którzy otrzymali dziś świadectwa dojrzałości gratulujemy. Podchodzącym do egzaminów w sierpniu życzymy powodzenia, a wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji oraz dostania się na wymarzone studia.