Msza żałobna za śp. ks. infułata Witolda Burę (zapowiedź)

19 maja 2020 r.

Msza żałobna za śp. ks. infułata Witolda Burę (zapowiedź)

W sobotę 23 maja br. o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej we Włocławku, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa zostanie odprawiona Msza żałobna za śp. ks. infułata Witolda Burę, zmarłego 7 kwietnia br. w Domu Księży Emerytów we Włocławku. Z racji wprowadzonych przez władze państwowe ograniczeń, jak i w myśl Zarządzenia Biskupa Włocławskiego o duszpasterstwie w czasie epidemii, taka Msza nie mogła odbyć się w dniu pogrzebu.

Śp. ks. infułat Witold Bura żył 91 lat, w kapłaństwie przeżył 59 lat. W Kurii Biskupiej pracował od 1967 r. W latach 1969-2004 pełnił funkcję ekonoma diecezjalnego. Był członkiem Kapituły Bazyliki Katedralnej we Włocławku: od 1980 r. jako kanonik gremialny, następnie jako prałat kustosz, a od chwili przejścia na emeryturę – prałat senior. W 1994 r. odznaczony został godnością Protonotariusza Apostolskiego (infułata).

Zmarły kapłan został pochowany w kwaterze kapłańskiej na cmentarzu komunalnym we Włocławku, w Wielki Piątek 10 kwietnia br.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…