Niepokalanów: finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

6 czerwca 2023 r., DD

Niepokalanów: finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W dniach 5-6 czerwca w klasztorze ojców franciszkanów w Niepokalanowie odbył się finał XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. 120 uczestników ze wszystkich polskich diecezji zmierzyło się z bardzo trudnym testem, wśród nich uczniowie z diecezji włocławskiej: Aleksandra Babis z Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, Antonio Brzeski i Wiktoria Karczmarz z III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku. Towarzyszyli im katecheci: ks. Adam Zieliński i Dariusz Duszeński.

Siedmiu najlepszych laureatów awansuje do części ustnej finału i zawalczy o nagrody główne jakimi są: pielgrzymki do Ziemi Świętej, Wilna oraz indeksy renomowanych uczelni w Polsce.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, która poprowadzi ks. Dariusz Kucharek, biblista z Drohiczyna. Świadectwem swojej posługi podzieli się ks. Rafał Kaniecki, kanclerz Kurii Biskupiej Ordynariatu Polowego w Polsce. Zwieńczeniem dnia była wspólna modlitwa Apelem Jasnogórskim, któremu przewodniczył o. Mariusz Słowik, gwardian klasztoru, po którym miała miejsce nocna projekcja filmu „Prorok”.

Drugiego dnia zmagań najważniejszą częścią finału była wspólna Eucharystia w bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, której przewodniczył Ks. abp Adrian Galbas, metropolita katowicki. Po niej nastąpiła gala konkursu podczas której ogłoszono zwycięzcę konkursu. Została nim Maja Sałek z diecezji radomskiej. Przedstawiciele diecezji włocławskiej zostali finalistami XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej tym samym potwierdzili dobrą znajomość Pisma Świętego. Gratulujemy.