Papież Franciszek do małżonków: niech rodzina będzie miejscem akceptacji i zrozumienia


7 stycznia 2022 r., źródło: episkopat.pl; foto: KAI

Papież Franciszek do małżonków: niech rodzina będzie miejscem akceptacji i zrozumienia

Niech rodzina będzie miejscem akceptacji i zrozumienia. Zachowajcie w waszych sercach radę, której udzieliłem małżeństwom w trzech słowach: „proszę, dziękuję i przepraszam”. A kiedy pojawia się jakiś konflikt, „niech nigdy dzień rodziny nie kończy się bez pogodzenia się” – napisał Ojciec Święty Franciszek w liście do małżonków z okazji Roku „Rodzina Amoris Laetitia”.
 
Rok Rodziny Papież zainaugurował 19 marca 2021 r., w piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris laetitia o pięknie i radości miłości rodzinnej. Zakończy się on 26 czerwca 2022 r. przy okazji Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym.
 
W liście do małżonków całego świata opublikowanym w Niedzielę Świętej Rodziny, Papież podkreślił, że w swych modlitwach szczególnie pamięta o rodzinach, „tym bardziej w okresie pandemii, który wystawił na ciężką próbę wszystkich, a szczególnie tych najbardziej bezbronnych”. Ojciec Święty zachęcił małżonków do tego, aby wpatrywali się w Jezusa, szczególnie w chwilach trudnych. „Tylko w ten sposób możecie osiągnąć spokój, przezwyciężyć konflikty i znaleźć rozwiązanie wielu waszych problemów. Nie dlatego, że znikną, lecz dlatego, że będziecie mogli zobaczyć je z innej perspektywy. Jedynie powierzając się w ręce Pana, będziecie mogli żyć tym, co wydaje się niemożliwe” – napisał.
 
Poniżej pełna treść listu Ojca Świętego