Parafianie ze Ślesina pielgrzymowali na Jasną Górę

24 lipca 2021 r., Alina i Małgorzata

Parafianie ze Ślesina pielgrzymowali na Jasną Górę

W sobotę, 24 lipca, ze ślesińskiej parafii św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza wyruszyła 50 osobowa pielgrzymka autokarowa do Matki Bożej na Jasnej Górze.

Ślesińscy pielgrzymi dziękowali za każdą łaskę i zanosili ufne modlitwy powierzając sprawy swoich rodzin, ludzi chorych, cierpiących, a w sposób szczególny ludzi młodych, prosząc, aby z odwagą odpowiedzieli na Boże zaproszenie „Pójdź za mną”. Stojąc u progu jasnogórskich murów, pielgrzymi zapoznali się z historią Cudownego Obrazu i całego klasztoru ojców paulinów, zwiedzili muzea jasnogórskie, Skarbiec oraz Bastion św. Rocha.

Pątnicy mieli czas na indywidualną modlitwę i spowiedź. Na koniec dnia pielgrzymi uczestniczyli w dziękczynno-błagalnej Eucharystii oraz Apelu Jasnogórskim.

„Dziękuję ks. proboszczowi Leszkowi Rybce oraz ks. Patrykowi za zorganizowanie pielgrzymki na Jasną Górę”, mówi Pani Zofia, uczestniczka wyprawy, dodając, że „była to wspaniała okazja do spotkania się z Matką Bożą oraz zawierzenia swoich spraw i intencji w ufnej modlitwie. Pielgrzymka przebiegła w radosnej atmosferze, nie zabrakło, wspólnego śpiewu, modlitwy”. Pątniczka dodała, że godnym podkreślenia jest fakt, iż „uczestnikami wyjazdu były osoby w zróżnicowanym wieku od 3 do 85 lat”.