Pielgrzymi we włocławskim WSD

10 sierpnia 2022 r., dk. MM

Pielgrzymi we włocławskim WSD

W ostatnich dniach Wyższe Seminarium Duchowne odwiedzili, mimo trwającej przerwy wakacyjnej, pielgrzymi: Michał Ulewiński oraz 38-osobowa grupa rowerowa z diecezji płockiej.

We wtorek, 9 sierpnia, drzwi włocławskiego seminarium, otworzyły się dla 8. Pielgrzymki Rowerowej z Dobrzynia nad Drwęcą w diecezji płockiej.

Pielgrzymi po zakwaterowaniu i kolacji mieli możliwość zwiedzenia jednego z najstarszych seminariów duchownych na ziemiach polskich. Zobaczyli m.in. kościół seminaryjny, sale wykładowe, refektarz, ogród seminaryjny oraz aulę i salę pamięci bł. Stefana Wyszyńskiego.

Kolejny dzień rozpoczął się dla nich Mszą Świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela we Włocławku. Po wspólnym śniadaniu w refektarzu seminaryjnym pielgrzymi na rowerach udali się w dalszą drogę do jasnogórskiego sanktuarium.

Wcześniej, 3 sierpnia, zatrzymał się na nocleg pielgrzym Michał Ulewiński, który od 24 czerwca br. samotnie przemierza nasz kraj. Niesie na swoich ramionach 15-kilogramowy krzyż i w ten sposób pokutuje za grzechy Polaków, a także nieustannie modli się za ojczyznę. Podejmując trud wędrówki chce na mapie Polski wyrysować wielki krzyż. Pana Michała Ulewińskiego cechuje wielka prostota, pokora oraz głęboka wiara i niesamowite zaufanie Panu Bogu. Gdy rozpoczynał swoje pielgrzymowanie, zabrał ze sobą tylko mały podręczny plecak oraz 3-metrowy krzyż. – Wyszedłem bez pieniędzy i wszelkich zabezpieczeń, nawet bez skarpetek na nogach. Nie wiedziałem, gdzie będę spał, ale byłem pewny, że Pan Bóg będzie się o mnie troszczył. I rzeczywiście, tego doświadczam każdego dnia podczas mojej wędrówki – zaznacza 27-letni pielgrzym. Podkreśla, że jego główna intencja to nawrócenie ludzi, którzy są daleko od Boga. Swoim świadectwem i pokutą chce na nowo rozpalić wiarę wśród Polaków. – Moim marzeniem jest, aby powstało społeczeństwo, w którym Chrystus jest królem w każdym aspekcie naszego życia – dodaje pielgrzym.