Piotrkowska wspólnota ministrancka w Żydowie


7 lipca 2021 r., al. Mateusz Halik

Piotrkowska wspólnota ministrancka w Żydowie

W poniedziałek, 5 lipca br., w godzinach porannych grupa ministrantów z parafii św. Jakuba w Piotrkowie Kujawskim wraz z opiekunem, ks. Damianem Kurzawskim, i alumnem Mateuszem Halikiem udała się na rajd rowerowy do Żydowa.
 
Po przybyciu na miejsce uczestnicy wyprawy rozlokowali się w pokojach domu rekolekcyjnego, aby odpocząć po niemal trzydziestokilometrowej trasie.
 
Kolejnym punktem w programie wycieczki było spotkanie przy zastawionym stole, gdzie można było nabrać sił do dalszej, czynnej rekreacji, jak gra w piłkę czy inne zabawy. Wiele radości sprawiła młodym ludziom pomoc przy karmieniu koni.
 
Godziny wieczorne były czasem przeznaczonym na indywidualną modlitwę, adorację i osobistą rozmowę z Panem Jezusem. Była to okazja do dziękczynienia Bogu za powołanie do wspólnoty ministranckiej, miony rok szkolny i katechetyczny, a także prośba o radosne i bezpieczne wakacje.  
 
Następnego dnia po wspólnym śniadaniu wszyscy udali się na Eucharystię, która jest najważniejszym wydarzeniem w życiu i posłudze ministranta. Po Mszy św. była jeszcze chwila na wspólne gry i zabawy oraz spacer po malowniczej okolicy.
 
W godzinach południowych przyszedł czas, by wyruszyć w drogę powrotną do Piotrkowa. Każdy zmęczony, ale szczęśliwy i pełen pozytywnych wrażeń powrócił do swojego rodzinnego domu.
 
Uczestnicy wyprawy składają podziękowanie ks. prał. Sławomirowi Ziarniakowi, dyrektorowi rekolekcyjnego ośrodka i gospodarstwa rolnego w Żydowie, obiecując jednocześnie pamięć w modlitwie.