PWT Konin: obrona prac magisterskich

5 listopada 2019 r., ks. Rafał Zieliński, dyrektor PWT Konin

PWT Konin: obrona prac magisterskich

W roku jubileuszu 25-lecia Studium Teologii w Koninie, w poniedziałek, dnia 4 listopada br., 12 absolwentów Uczelni, obroniła swoje prace magisterskie na Papieskim Wydziale Teologicznym Collegium Joanneum w Warszawie.

Punktualnie o godz. 10.00 w sali rektorskiej PWTW w Warszawie zebrała się komisja egzaminacyjna w składzie: ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina (rektor PWTW), ks. dr Rafał Zieliński (dyrektor PWTKonin), ks. dr hab. Andrzej Pryba MSF (prodziekan WT UAM), ks. dr hab. Tomasz Kaczmarek, ks. dr Marek Raszewski i ks. dr Henryk Witczak.

Właściwą część egzaminu magisterskiego poprzedziła wspólna modlitwa i Boże błogosławieństwo, którego udzielił Ksiądz Rektor. Prezentacja tematów prac i odpowiedzi na pytania, które zadawali promotorzy i recenzenci, pozwoliły na pozytywną obronę wszystkich prac.

Oficjalną część uroczystości zwieńczyło wspólne wyznanie wiary przez nowych magistrów teologii, które osobiście podpisali.

Nie mogło również zabraknąć słów podziękowań, jak też wspólnego zdjęcia.

Miłym akcentem obecności w murach „Alma Mater”, który nie wymagał już wysiłku intelektualnego, był wspólny obiad.

Na koniec spotkania ks. rektor Krzysztof Pawlina podkreślił, że „prawdziwy magister teologii to nie ten, który przed innymi chwali się dyplomem, ale ten który bez trzymania go w dłoni, potrafi być przekonywującym świadkiem wiary w Jezusa”. Gratulujemy!