Ślesin: pielgrzymka do Niepokalanowa

16 października 2021 r., Alina Sobota, Mariola Adamczyk

Ślesin: pielgrzymka do Niepokalanowa

W sobotę, 16 października, z parafii św. Mikołaja Bp. i Dobrego Pasterza w Ślesinie, wyruszyła grupa dwudziestu trzech pielgrzymów do Niepokalanowa.

Na miejscu pielgrzymi, pod duchową opieką ks. Patryka Pietrasiaka, uczestniczyli w Eucharystii, gdzie dziękowali za każdą łaskę udzieloną przez wstawiennictwo Matki Bożej.

Pątnicy uczestniczyli także w inscenizacji Misterium Męki Pańskiej przygotowanego przez ojców franciszkanów posługujących w Niepokalanowie.

Podczas pielgrzymkowego czasu uczestnicy zwiedzili muzeum św. o. Maksymiliana Kolbego, muzeum pożarnictwa oraz wystawy samochodów papieskich z pierwszej i trzeciej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce.

W sanktuarium św. Maksymiliana, leżącym na terenie Bazylki, pątnicy modlili się litanią do świętego patrona oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Powrót do domu zakończyła modlitwa różańcowa, w której pątnicy dziękowali za wszystkie  otrzymane łaski.

„Czas pielgrzymki był dla mnie chwilą wyciszenia i dziękczynienia za otrzymane łaski – powiedziała pani Małgorzata. – Miałam także możliwość modlitwy w Kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie zachwyciła mnie postać Matki Bożej, w której sercu umieszczony był Najświętszy Sakrament. Moja relacja z Niepokalaną stała się fundamentem mojej drogi do świętości na wzór świętego Maksymiliana.”