Studium Teologii w Koninie ma pięciu nowych magistrów

13 czerwca 2021 r., ks. Rafał Zieliński

Studium Teologii w Koninie ma pięciu nowych magistrów

Studium Teologii w Koninie, jako zamiejscowy ośrodek Akademii Katolickiej w Warszawie (do roku 2020 Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie) mimo trudności związanych w pandemią oraz zdalnym nauczaniem, dzięki wysiłkowi profesorów i studentów, może cieszyć się pięcioma absolwentami, którzy 12 czerwca br., obronili swoje prace magisterskie.

Obrona rozpoczęła się punktualnie o godz. 11.00 wspólną modlitwą. W skład Komisji Egzaminacyjnej weszli: Dyrektor Studium, Przewodniczący Komisji, Promotorzy i Recenzenci. Zmagania intelektualne zakończyły się pełnym sukcesem, ale należy pamiętać, że najtrudniejszy egzamin, to świadectwo wiary, dawane każdego dnia własnym życiem. Symbolicznym przypomnieniem tej prawdy było wspólne wyznanie wiary nowych magistrów teologii.

Po części oficjalnej uroczystości, wszyscy udali się do Auli bł. ks. Jerzego Popiełuszki na okolicznościowy obiad. Nowym magistrom teologii życzymy zasłużonego odpoczynku i wielu sukcesów życiu naukowym i osobistym.