Święto patronalne Caritas Diecezji Włocławskiej (zapowiedź)


9 kwietnia 2021 r.

Święto patronalne Caritas Diecezji Włocławskiej (zapowiedź)

Niedziela Miłosierdzia Bożego to patronalne święto Caritas Diecezji Włocławskiej, która obrała św. s. Faustynę Kowalską na swoją patronkę. Jest to okazja, by dziękować Bogu za wszelkie otrzymane łaski, szczególnie za dar Jego miłosierdzia.
 
Tego dnia również – zgodnie z wolą biskupa włocławskiego Wiesława Meringa – ofiary składane na tace przeznaczone będą na dzieła prowadzone przez diecezjalną Caritas. Tegoroczna zbiórka zasili remont domu i wymianę mebli w dziecięcych pokoikach w Domu Dziecka im. bp. Wojciecha Owczarka, przy ul. Leśnej 2A we Włocławku.
 
Od początku istnienia placówki, czyli od 2007 roku, znalazło w niej swój dom 83 dzieci. Obecnie mieszka w nim kilkanaścioro dzieci. W ich imieniu składamy już dzisiaj wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy księdzu Biskupowi Wiesławowi Meringowi, Pasterzowi Diecezji, za wsparcie i błogosławieństwo dla tego dzieła. Wdzięczni jesteśmy kapłanom Diecezji Włocławskiej za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki, jak również ciche wsparcie dzieł diecezjalnej Caritas. Dziękujemy wszystkim za dobre słowo, modlitwę, otwarte serca i gotowość finansowego wsparcia dzieł podejmowanych przez Caritas Diecezji Włocławskiej.
 
Wszyscy pragnący wesprzeć dzieło diecezjalnej Caritas mogą to uczynić wpłacając datki na  konto bankowe tej instytucji:
PKO BP S.A., nr konta: 36 1020 5170 0000 1502 0059 7583.
 
Więcej informacji na stronie http://caritas.diecezja.wloclawek.pl/.
 

Ks. dr Jacek Kędzierski
Dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej