Turek: bp Mering spotkał się z kapłanami w parafii św. Barbary

22 lutego 2020 r.

Turek: bp Mering spotkał się z kapłanami w parafii św. Barbary

22 lutego br., w święto Katedry Świętego Piotra w parafii pw. św. Barbary w Turku miało miejsce spotkanie modlitewne, któremu przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Na wspólnej modlitwie spotkali się księża posługujący na co dzień w dekanacie tureckim oraz zaproszeni gości.

Na początku wszystkich przybyłych na czele z Pasterzem diecezji przywitał ks. kan. Mirosław Frankowski wyrażając swoją radość i wdzięczność za możliwość wspólnej modlitwy. Całość rozpoczęło wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie modlitwa brewiarzowa, słowo Księdza Biskupa i modlitwa różańcowa w intencji powołań. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W swoim słowie skierowanym do prezbiterów na samym początku bp Mering wyraził wdzięczność ks. Frankowskiemu za zorganizowanie spotkania, a także za jego gorliwość w służbie Kościołowi Włocławskiemu. „Zawsze się cieszę, kiedy mogę się spotkać z moimi braćmi w kapłaństwie” – powiedział hierarcha. Następnie nawiązując do biblijnego czytania z modlitwy w ciągu dnia Ksiądz Biskup powiedział, że każdy prezbiter jest osobą starszą, ale nie wiekiem, tylko mocą, którą Bóg wlał w jego serce i ręce. „Możemy dziś tylko prosić Pana Jezusa, który jest obecny wśród nas, żeby nauczył nas troski o powierzony lud i uczył karmienia słowem Bożym i sakramentami”.

Przed końcowym błogosławieństwem Pasterz Kościoła Włocławskiego zaintonował w języku łacińskim słowa Psalmu 147: Lauda Jerusalem, Dominum; Lauda Deum tuum, Sion Hosanna, Hosanna, Hosanna Filio David!