W lipnowskiej farze powstała kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu

27 listopada 2022 r., tekst i foto: ks. Marcin Zaworski

W lipnowskiej farze powstała kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu

Dla mieszkańców Lipna i okolic, a w szczególności wiernych miejscowej parafii Wniebowzięcia NMP, pierwsza niedziela Adwentu, zostanie zapamiętana jako dzień, w którym biskup senior Wiesław Mering pobłogosławił kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu i zapoczątkował pierwsze wystawnie Najświętszego Sakramentu w nowej kaplicy w lipnowskiej farze.

Pragnieniem wielu parafian, już od dawna było, miejsce w którym byłaby adoracja Chrystusa ukrytego pod postaciami eucharystycznymi. – Od dłuższego czasu szukano miejsca w pięknej zabytkowej lipnowskiej farze. Nie było łatwo. Trudności, złośliwości losu, przeciwności, spowodowały takie czy inne opóźnienia – mówił ks. kan. Mirosław Korytowski, proboszcz parafii. Ale jak zauważył ksiądz biskup: „wielkie sprawy wymagają trudu, a ta kaplica dla tego miasta i tej ziemi, niech będzie światłem pośród mroków współczesnego świata, gdzie człowiek może spotkać się sam na sam z Bogiem. Gdzie Bóg, tak naprawdę jest na wyciągniecie ręki. Tylko trzeba Go tu odnaleźć”.

Na zakończenie uroczystości ksiądz proboszcz, dziękując księdzu biskupowi, zaangażowanym w powstanie kaplicy adoracji oraz zebranym w świątyni, przywołał słowa papieża Benedykta XVI wypowiedziane do kapłanów w Warszawie: „Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa, ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło przede wszystkim ludzie strapieni.” (Benedykt XVI; Warszawa 25.05. 2006 r.).