Włocławek: Biskup Diecezjalny przewodniczył modlitwie o oddalenie pandemii

3 kwietnia 2020 r., teskt: ks. SD; foto: ks. PK

Włocławek: Biskup Diecezjalny przewodniczył modlitwie o oddalenie pandemii

W pierwszy czwartek miesiąca, kolejna modlitwa różańcowa w intencji o oddalenie pandemii, stała się przyczyną uwielbienia Boga za dar Świętego Papieża - Jana Pawła II, w 15. rocznicę Jego „przejścia do Domu Ojca”.

Ks. bp Wiesław Alojzy Mering ze wspólnotą prezbiterów parafii p.w. św. Stanisława BM we Włocławku, modlił się Różańcem w duchowej łączności z całą Diecezją za pośrednictwem facebooka, przywołując kilka ważnych myśli z nauczania „Papieża rodzin”, wspomniał szczególną relację Karola Wojtyły ze Sługą Bożym, Prymasem Tysiąclecia, Stefanem Kardynałem Wyszyńskim, modlił się o powołania do służby kapłańskiej, zakonnej, misyjnej i o świętość rodzin a o godz. 21.37 zawierzył Diecezję Ich opiece w trudnym doświadczeniu pandemii. Nie zabrakło papieskich pieśni i wspomnień.

Kolejny raz skomplikowana, wyjątkowa sytuacja stała się okazją do modlitwy wielu poszukujących Bożego słowa, prowadzenia i opieki.