Włocławek: Biskup Włocławski przewodniczył I Nieszporom Adwentu

2 grudnia 2023 r., tekst: ks. AT; foto: al. HK

Włocławek: Biskup Włocławski przewodniczył I Nieszporom Adwentu

Wieczorną modlitwą Kościoła, Nieszporami, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, w bazylice katedralnej we Włocławku, 2 grudnia, uroczyście rozpoczęto Adwent.

Okolicznościowe rozważanie wygłosił ks. prał. dr hab. Jacek Szymański, dyrektor biblioteki WSD. Nawiązują do czytania z Nieszporów i obecnej sytuacji na świecie podkreślił, że jedynie Bóg może obdarzyć człowieka prawdziwym pokojem, który uświęca. Wyjaśniając znaczenie Adwentu wskazał na oczekiwanie i tęsknotę, która towarzyszy człowiekowi w różnych okolicznościach. – Bóg także tęskni za człowiekiem. On czeka na człowieka, aby go uświęcić i aby człowiek do Niego powrócił – przekonywał kaznodzieja, zachęcając, by czas Adwentu był napełniony tęsknotą za Bogiem.

Na zakończenie modlitewnego spotkania biskup diecezjalny poświęcił adwentowe wieńce, które ozdabiać będą świątynie i prywatne mieszkania, przypominając o zbliżających się świętach Narodzenia Pańskiego, a także przygotowaniu na spotkanie z Panem Jezusem.