Włocławek: etap diecezjalny XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej

13 stycznia 2023 r., tekst: ks. MI, foto: KJ

Włocławek: etap diecezjalny XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej

Dnia 12 stycznia 2023 roku, w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, odbył się diecezjalny etap XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”. Do etapu szkolnego zgłosiło się 31. szkół ponadpodstawowych z naszej diecezji. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 52 uczestników. Zgodnie z regulaminem OTK, do zawodów III stopnia (etapu ogólnopolskiego) zostają zakwalifikowani uczestnicy Olimpiady, którzy zajęli jedno w trzech pierwszych miejsc w zawodach II stopnia (etapie diecezjalnym). W związku z powyższym, z naszej diecezji w zawodach III stopnia wezmą udział:

I miejsce - Mateusz Stępień - II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu

II miejsce - Zofia Michałowicz - I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

III miejsce - Marceli Maciejewski - II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Koninie

Osoby wyróżnione:

Olga Ostatek - III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku

Tomasz Majchrzak - Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku

Stanisław Kołodziejczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

Paulina Kazimierczak - Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku

Jakub Kaźmierowski - Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole

Jakub Jagielski - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

Oliwia Polaszewska - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie

Damian Dopierała - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku

Julia Broda - Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie

Zuzanna Malinowska - Zespół Szkół RCKU im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w dniach 13 - 15 kwietnia br. w Pelplinie. Organizatorzy dziękują nauczycielom religii za przygotowanie uczniów do tegorocznej edycji OTK. Jednocześnie wrażają wdzięczność sponsorom nagród dla uczestników i laureatów etapu diecezjalnego: Kurii Diecezjalnej Włocławskiej i Wydawnictwu Jedność. Szczególne podziękowanie składamy księdzu dr. Jackowi Kędzierskiemu, dyrektorowi ZSK im. ks. Jana Długosza, za możliwość przeprowadzenia etapu diecezjalnego OTK. Podziękowania kierujemy również pod adresem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników z Włocławska za przygotowanie dyplomów dla uczestników.