Włocławek: zakończenie roku szkolnego w DSO

25 czerwca 2022 r., ks. MZ

Włocławek: zakończenie roku szkolnego w DSO

W sobotę, 25 czerwca, nauczyciele i uczniowie Diecezjalnego Studium Organistowskiego we Włocławku spotkali się na uroczystym zakończeniu kolejnego roku nauki i ćwiczeń nad rozwijaniem talentów wokalnych i organistowskich.

Po pomyślnym zdaniu wszystkich egzaminów teoretycznych i praktycznych wspólnota DSO zebrała się na Eucharystii celebrowanej przez księży posługujących w studium. W homilii ks. prał. Sławomir Deręgowski - dyrektor DSO - nawiązując do Ewangelii o odnalezieniu Jezusa w świątyni, wskazał na paradoks, że posługującym wokół spraw świętych - księżom, organistom, zakrystianom - grozi zagubienie Jezusa w świątyni. Stąd konieczność troski o serce, by nie utracić żywej relacji z Chrystusem.

Msza św. była tradycyjnie mszą „dyplomową”, podczas której uczniowie ostatniego roku akompaniowali na organach, a przed i po liturgii zaprezentowali kilka utworów koncertowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich organistów, nie posiadających jeszcze dyplomu DSO jak i miłośników muzyki organowej i kościelnej do zgłoszenia się do szkoły organistowskiej na egzamin wstępny w pierwszą sobotę września o 10.00. Jednocześnie przypominamy, że zatwierdzony przez Biskupa Włocławskiego „Statut Organistów Diecezji Włocławskiej” pozwala na pełnienie funkcji organisty w kościołach naszej diecezji tylko muzykom posiadającym dyplom ukończenia Diecezjalnego Studium Organistowskiego lub studiów z dziedziny muzyki kościelnej. Szczegółowe informacje o kolejnym naborze zostaną wkrótce opublikowane i przesłane do wszystkich parafii diecezji.