XII Piesza Pielgrzymka Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki (zaproszenie)

20 czerwca 2022 r.

Już po raz XII Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej organizuje trzydniową, Pieszą Pielgrzymkę Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Górska do Włocławka.

Pielgrzymka rozpocznie się 1 lipca ok. godz. 10.00 w Górska, obok krzyża upamiętniającego miejsca porwania ks. Jerzego, a zakończy się 3 lipca, Mszą Świętą na włocławskiej tamie.

W drodze uczestnicy rozważać będą słowa: ”zło dobrem zwyciężaj”, które w obliczu trwającej na Ukrainie wojny, nabierają wyjątkowego znaczenia.

Celem pielgrzymki jest szerzenie kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, krzewienie ducha patriotyzmu, a przede wszystkim przeżycie rekolekcji w drodze.

Bliższe informacje pod numerem telefonu: 726 169 194 lub pod adresem mailowym: biuro@ksmtorun.pl

Organizatorzy zwracają się z prośbą do księży, katechetów, liderów wspólnot o współpracę oraz zachęcenie wiernych do udziału w pielgrzymce.

Wydarzenie honorowym patronatem objął m.in. biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.