Zakończył się diecezjalny etap XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej

10 marca 2022 r., tekst: ks. MI; fot: KJ

Zakończył się diecezjalny etap XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej

Dnia 9 marca 2022 roku, w ZSK im. Ks. Jana Długosza we Włocławku, odbył się diecezjalny etap XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Oblicze miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. W etapie szkolnym wzięło udział 368 uczniów z 24 szkół ponadpodstawowych z naszej diecezji. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 43 uczestników.

Laureatami zostali:

I miejsce - Stanisław Kołodziejczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
II miejsce - Marceli Maciejewski - II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Koninie
III miejsce - Tomasz Majchrzak - Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku

Zgodnie z regulaminem OTK do zawodów III stopnia (etapu ogólnopolskiego) zostają zakwalifikowani uczestnicy Olimpiady, którzy zajęli  pierwsze dwa miejsca w zawodach II stopnia, czyli w etapie diecezjalnym, i zdobyli przynajmniej 50% liczby punktów.

W związku z powyższym z naszej diecezji w zawodach III stopnia wezmą udział:

Warto wymienić również osoby wyróżnione, zwłaszcza że różnice punktowe dzielące ich od finałowej dwójki były minimalne. Należą do nich:

Martyna Kumor - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
Marta Bronikowska - Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku
Monika Wrąbel - II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli
Zuzanna Paciej - III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
Oliwia Ratajczyk - Zespół Szkół RCKU im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce
Zuzanna Szczesiak - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku
Marta Becker - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
Patrycja Sikora - Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie
Kamil Żelski - Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku
Konrad Zawiślak - Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole
Martyna Osiewała -  Powiatowy Zespół Szkół w Warcie

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w Płocku. Dziękujemy wszystkim nauczycielom religii za przygotowanie uczniów do tegorocznej edycji OTK. Jednocześnie składamy podziękowania pod adresem sponsorów nagród dla uczestników i laureatów etapu diecezjalnego: Kurii Diecezjalnej Włocławskiej i Wydawnictwu Jedność. Szczególne podziękowanie składamy księdzu dr. Jackowi Kędzierskiemu, dyrektorowi ZSK im. Ks. Jana Długosza, za możliwość przeprowadzenia etapu diecezjalnego OTK w budynku jego szkoły. Podziękowania kierujemy również pod adresem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników z Włocławska za przygotowanie dyplomów dla uczestników.