„Zieja” - zmiana daty wejścia filmu do kin

10 marca 2020 r.

„Zieja” - zmiana daty wejścia filmu do kin

W związku ustaleniami rządu w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzeniania koronawirusa oraz zamknięciu kin, data wejścia na ich ekrany filmu „Zieja” w reżyserii Roberta Glińskiego, zaplanowana na 13 marca, zostaje przesunięta.

O nowej dacie wprowadzenia filmu do kin poinformujemy wkrótce.

W rolach głównych, najnowszego filmu w reżyserii Roberta Glińskiego, wystąpili Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski oraz Mateusz Więcławek.

Rok 1977. Ksiądz Jan Zieja, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników zostaje wezwany na przesłuchanie. Oficer służb bezpieczeństwa Grosicki nakłania go do współpracy. Ksiądz odmawia. Grosicki nie daje za wygraną. Rozpoczyna się pojedynek dobra ze złem.

Rozmowy duchownego z funkcjonariuszem stają się podróżą po barwnym życiu księdza, obrazem jego niezłomnej postawy oraz opowieścią o najważniejszych wydarzeniach polskiej historii XX wieku.

Film wyprodukowała Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych oraz Telewizja Polska S.A.