Wołanie o trzeźwe święta Bożego Narodzenia

2014-12-23

"W ubiegłym roku natrafiłem na informację, że święta Bożego Narodzenia są szczególnie narażone na ogromne spożycie alkoholu. Jak podają, i tak umiarkowane, statystyki, Polacy w święta są rozpici – tylko bowiem ok. 18 % Polaków zachowuje abstynencję ze względu na religijny charakter tych świąt. Jest to zatem sytuacja bardzo niebezpieczna dla wszystkich, także dzieci i młodzieży, a więc tych, którzy bardzo wyraźnie podnoszą potrzebę rodzinnej celebracji" - pisze w specjalnym przesłaniu ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Świąteczna paczka dla rodzin w parafii św. Pawła w Zduńskiej Woli

2014-12-22

Parafialny Zespół Caritas przez dwa tygodnie prowadził akcję zbiórki żywności i słodyczy dla rodzin potrzebujących. Ludzie dobrej woli wsparli tę akcję przynosząc 450 kg żywności oraz złożyli na ten cel 2034 zł.

Odwołane spotkanie opłatkowe z siostrami i kapłanami diecezji włocławskiej

2014-12-21

Kuria Diecezjalna Włocławska informuje, że zaplanowane na wtorek 23 grudnia spotkanie opłatkowe Księdza Biskupa z siostrami zakonnymi i kapłanami z przyczyn niezależnych zostało odwołane.

Spotkanie Wigilijne w Kikole

2014-12-20

W dniu 20 grudnia 2014 r., w Zespole Szkół w Kikole, odbyło się doroczne Spotkanie Wigilijne. Wzięło w nim udział 450 osób, w większości starszych i samotnych z Gminy Kikół. Dla wielu z nich to jedyna „Wigilia” przeżywana z innymi osobami. Organizatorami spotkania byli – Starostwo Powiatowe w Lipnie, Gmina Kikół i Parafia św. Wojciecha w Kikole.

Caritas: Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej 2014 w diecezji włocławskiej

2014-12-19

Caritas Diecezji Włocławskiej od ośmiu lat uczestniczyła w programie PEAD. Celem programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym było udzielenie pomocy żywnościowej osobom ubogim, bezdomnym, samotnym matkom, chorym i niepełnosprawnym. Nasza diecezja rozprowadziła ok. 1000 ton żywności.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________