Odolion: diecezjalne zakończenie dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II (zapowiedź)

2014-10-20

W środę 22 października br., w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w Odolionie odbędzie się zamknięcie diecezjalnego dziękczynienia za kanonizację Papieża-Polaka. Kościół parafialny w Odolionie został konsekrowany jako pierwszy w diecezji pod wezwaniem błogosławionego wówczas, a dziś świętego Jana Pawła II.

Diecezjalne spotkanie doradców życia rodzinnego

2014-10-19

W ramach stałej formacji, doradcy życia rodzinnego z terenu diecezji włocławskiej spotkali się 18 października 2014 r. w Koninie-Laskówcu, w parafii bł. Jerzego Matulewicza, której proboszczem – i budowniczym kościoła parafialnego – jest diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Artur Krzyżanowski. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób.

Papież Paweł VI błogosławionym!

2014-10-19

Z udziałem dziesiątków tysięcy wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie papież Franciszek beatyfikował Pawła VI. "Dziękujemy nasz drogi i umiłowany papieżu Pawle VI! Dziękujemy za Twoje pokorne i prorocze świadectwo miłości do Chrystusa i Jego Kościoła!" - powiedział w homilii Ojciec Święty. Uroczysta Msza św. beatyfikacyjna uwieńczyła również III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat rodziny. W beatyfikacji wziął udział papież-senior Benedykt XVI, który jest jednym z trzech żyjących kardynałów kreowanych przez Pawła VI.

Jutro we Włocławku egzamin proboszczowski

2014-10-19

Już jutro, tj. 20 października br. we Włocławku 44 księży diecezji włocławskiej przystąpi do egzaminu proboszczowskiego. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, kan. 521 § 3: „Aby ktoś mógł otrzymać urząd proboszcza należy – w sposób określony przez biskupa diecezjalnego, także przy pomocy egzaminu – przekonać o jego zdatności”. W diecezji włocławskiej, zgodnie z postanowieniem biskupa diecezjalnego, egzamin proboszczowski przewidziany jest po cyklu wykładów (zgodnie z diecezjalnym programem stałej formacji).

Włocławek: 30 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

2014-10-18

W Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku 18 października obchodzono 30 rocznicę męczeńskiej śmierci Kapłana-Męczennika. O godz. 14 na szczycie włocławskiej tamy miała miejsce modlitwa do bł. ks. Jerzego, którą poprowadził ks. bp Wiesław Mering, a po godz. 15 Biskup Włocławski przewodniczył uroczystej Mszy świętej, transmitowanej przez TV Trwam.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________