DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


„Dotknij Miłosierdzia” – ukazał się album o peregrynacji Symboli ŚDM po diecezji włocławskiej

2015-03-28

W związku z przypadającym w jutrzejszą Niedzielę Palmową w wymiarze diecezjalnym Światowym Dniem Młodzieży ukazał się album, będący pamiątką po peregrynacji Symboli ŚDM w diecezji włocławskiej. Bogata dokumentacja fotograficzna, opisy wydarzeń, ale przede wszystkim świadectwa uczestników spotkań z krzyżem i ikoną Salus Populi Romani, mających miejsce od 18 do 30 maja 2014 r., to główne zalety pozycji, która od jutra trafi w ręce młodzieży i dorosłych diecezjan. Dochód z książki opatrzonej wstępem ks. bp. Wiesława Meringa będzie wsparciem projektu „Bilet dla Brata” w diecezji włocławskiej.


Włocławek: pierwsze dziecko w „Oknie Życia”

2015-03-28

Wczoraj wieczorem, tj. 27 marca br., w „Oknie Życia” mieszczącym się w domu Sióstr Wspólnej Pracy we Włocławku znaleziono noworodka. Zgodnie z procedurami dziewczynka trafiła do włocławskiego szpitala.


Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia

2015-03-26

25 marca 2015 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, odbyły się diecezjalne obchody związane z Dniem Świętości Życia i z XI Narodowym Dniem Życia, pod hasłem zaczerpniętym z X księgi Pana Tadeusza: „Wielką siłę ma ślubna obrączka”. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem po raz kolejny przyjęli: Biskup Włocławski Wiesław Mering oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.


Niedziela Palmowa - diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży (zapowiedź)

2015-03-26

Zbliża się Niedziela Palmowa, obchodzona na szczeblu diecezjalnym jako XXX Światowy Dzień Młodzieży, przygotowujący młodzież do spotkania w roku przyszłym z Ojcem Świętym w Krakowie. Diecezjalne obchody Niedzieli Palmowej, jako dnia młodzieży, w tym roku odbędą się 29 marca w Koninie, w par. św. Maksymiliana.


Abp Peta prosi o kapłana do Kazachstanu

2015-03-23

„Gdyby znalazł się jakiś chętny gorliwy kapłan, to chętnie go przyjmiemy (choćby na trzy lata); kapłani często się zmieniają, potrzeby są więc wielkie!” – napisał metropolita Astany w Kazachstanie abp Tomasz Peta w liście skierowanym do biskupa włocławskiego Wiesława Meringa.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 6263886 -GOŚCI ONLINE: 10

projektowanie stron www