Ks. bp Wiesław Mering przewodniczył Mszy św. w rocznicę powstania "Naszego Dziennika"

2016-02-06

Pierwsze zadanie, które podjął i zrealizował w pełni „Nasz Dziennik”, to jest wierność Chrystusowi, Kościołowi i Ewangelii – powiedział ks. bp Wiesław Mering podczas Mszy św. w intencji czytelników i redakcji z okazji 18. rocznicy powstania „Naszego Dziennika”. Choć „Nasz Dziennik” swoją 18. rocznicę obchodził 29 stycznia, to w sobotę, 6 lutego, w kaplicy klasztoru Sióstr Loretanek w Rembertowie redakcja wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi spotkała się na Mszy św., aby wspólnie dziękować Bogu za dotychczasowe lata posługi.

Młodzież dekanatu kłodawskiego przygotowuje się do ŚDM Kraków 2016

2016-02-06

„Potrzeba waszego świadectwa wiary, tego, że nie wstydzicie się Jezusa. Wasi rówieśnicy, którzy z zagranicy przyjadą do Polski na ŚDM, chcą wzmocnić swoją wiarę waszą wiarą” – powiedział do młodzieży dekanatu kłodawskiego diecezjalny koordynator ŚDM ks. prał. Artur Niemira. W sobotę 6 lutego w kłodawskiej świątyni parafialnej odbyło się kolejne dekanalne spotkanie młodych w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

Styczniowa msza trzeźwościowa i kolędy w św. Wojciechu w Koninie

2016-02-02

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę miesiąca, 31 stycznia, w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana była msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach. W ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” kolędy i pastorałki zaśpiewała Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore.

II Diecezjalne Rekolekcje dla Liturgicznej Służby Ołtarza

2016-02-02

W minione ferie zimowe odbyły się w Częstochowie po raz drugi rekolekcje dla ministrantów z naszej diecezji. Miały one miejsce w domu Sióstr Zmartwychwstanek od dnia 25-28 stycznia 2016 roku, pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Za aprobatą Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa i ks. Łukasza Matuszaka – diecezjalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza, rekolekcje poprowadził tak jak w ubiegłym roku: ks. Tomasz Fischer – dekanalny duszpasterz ministrantów dekanatu lubranieckiego.

List do red. Katarzyny Wiśniewskiej z Gazety Wyborczej

2016-01-29

Ks. bp Wiesław Mering, w odpowiedzi na artykuł, jaki ukazał się w „Gazecie Wyborczej” (dn. 16.01.2016 r.), skierował list do p. red. Katarzyny Wiśniewskiej. Zgodnie z zawartą w nim informacją, postanowił również udostępnić go na stronie internetowej diecezji.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________