DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Konin: zainaugurowano kolejny rok projektu „Trzeźwienie przez kulturę”

2014-09-29

Już po raz piąty w kościele św. Wojciecha w Koninie zainaugurowano kolejny rok projektu „Trzeźwienie przez kulturę” – liturgiczno-artystycznego czasu poświęconego na konfrontację zachowań w perspektywie trzeźwości. 18 września br. w kościele pw. św. Wojciecha w Koninie gościem wieczoru był Kuba Sienkiewicz.


Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie i ewangelizacja Konina

2014-09-28

27 września br. w parafii św. Maksymiliana w Koninie odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Jednym z wydarzeń Dnia Wspólnoty była ewangelizacja uliczna, którą animował ks. Adam Bajorski wraz z klerykami ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.


Gimnazjaliści z diecezji włocławskiej z doroczną pielgrzymką w Licheniu

2014-09-27

Prawie 3 tysiące uczniów III klas gimnazjalnych zgromadziło się 24 września w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu wraz z duszpasterzami, siostrami zakonnymi, katechetami i nauczycielami, aby prosić Maryję o dojrzałe i odpowiedzialne wybory życiowe dla siebie. Tradycyjna pielgrzymka gimnazjalistów organizowana jest corocznie w ostatnią środę września w największym sanktuarium maryjnym w diecezji włocławskiej.


Rejonowe spotkanie młodzieży w Tuliszkowie

2014-09-23

„Czekamy na ŚDM” – pod takim hasłem, w niedzielę 21 września br. w parafii pw. św. Wita w Tuliszkowie już po raz kolejny odbyło się spotkanie młodzieży z rejonu konińskiego. Przygotowany przez organizatorów program miał na celu kontynuację przygotowań do udziału w Światowych Dniach Młodzieży - Kraków 2016.


Sieradz: Na Światowe Dni Młodzieży ze Świętym Stanisławem Kostką

2014-09-20

Sieradzka młodzież rozpoczęła aktywnie kolejny rok przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Tym razem uczyła się świętości i budowania prawdziwej wspólnoty wiary razem ze św. Stanisławem Kostką. Z inicjatywy sieradzkich duszpasterzy młodzieży Triduum przygotowujące do święta Patrona dzieci i młodzieży odbyło się w dniach od 16 do 18 września 2014 r.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 5307323 -GOŚCI ONLINE: 16

projektowanie stron www