Spycimierz słynący z kwietnych dywanów zaprasza na Boże Ciało

2016-05-25

Tegorocznej Mszy św. z racji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (26 maja) w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu będzie przewodniczył i procesję poprowadzi biskup włocławski Wiesław Mering. W parafii słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania pięknych dywanów kwiatowych na Boże Ciało Msza św. z procesją rozpocznie się o godz. 17.

Sieradz: zakończenie obchodów 150 rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej

2016-05-24

22 maja br. Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, Wspólnota Sióstr Urszulanek klasztoru sieradzkiego, ze społecznością Sieradza na czele z duszpasterzami i władzami miasta zakończyła obchody 150 rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia i Patronki Miasta Sieradza.

Jubileusz święceń kapłańskich

2016-05-23

W poniedziałek 23 maja, w Bazylice Katedralnej we Włocławku, wokół ołtarza Pańskiego zgromadzili się kapłani obchodzący 50-lecie oraz 25-lecie święceń kapłańskich. Pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Włocławskiej ks. bp. Wiesława Meringa, z udziałem ks. bp. Bronisława Dembowskiego, jubilaci celebrowali Najświętszą Ofiarę, dziękując za dar kapłaństwa.

Włocławek: koncert „UWIELBIENIE” (zaproszenie)

2016-05-23

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd miasta Włocławek, Starostwo Powiatowe we Włocławku oraz Fundacja „ANWIL” dla Włocławka zaprasza na koncert „UWIELBIENIE”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 26 maja 2016 roku, w Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku o godzinie 20:00.

Konin: Msza św. dziękczynna i koncert za trzeźwość matek

2016-05-22

W minioną niedzielę, 22 maja o godz. 18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana była Msza św. trzeźwościowa, której przewodniczył diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zaprosili koninian na niezwykły koncert Wojciecha Okurowskiego grającego na fletni Pana oraz Marioli Salaber grającej na harfie, jedynego takiego duetu w Polsce!

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________