Konin: Wprowadzenie ks. Macieja Dyoniziaka na urząd proboszcza parafii NMP Królowej Polski

2015-07-06

W niedzielę, 05 lipca bieżącego roku, o godz. 10.30, w parafii NMP Królowej Polski w Koninie, Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, przewodniczył uroczystej Mszy Świętej z obrzędem wprowadzenia proboszcza do wspólnoty parafialnej. Dekretem Biskupa Ordynariusza z dnia 15 maja 2015 r., nowym proboszczem, wspomnianej parafii, został ks. Maciej Dyoniziak, dotychczasowy proboszcz parafii Babiak.

Komunikat Biskupa Włocławskiego o ustawie „in vitro”

2015-07-03

Biskup Włocławski Wiesław Mering wystosował komunikat do diecezjan o ustawie „in vitro”. Komunikat zostanie odczytany w niedzielę 5 lipca w kościołach diecezji włocławskiej podczas wszystkich Mszy św w ramach ogłoszeń.
Poniżej treść ww. komunikatu.

Decyzją polskiego parlamentu przyjęta została bardzo niedobra ustawa dotycząca „in vitro”. Jej projekt zawiera wiele błędów, jest niedopracowany i wzbudził zastrzeżenia licznych środowisk – w tym profesorów genetyki, sędziów Sądu Najwyższego, a także Episkopatu Polski.

Licheń: bp Mering spotkał się z chorymi i katechetami z diecezji włocławskiej

2015-07-01

Biskup Włocławski Wiesław Mering 1 lipca br. przewodniczył południowej Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Wspólnie z nim modlili się katecheci z diecezji włocławskiej kończący rekolekcje formacyjne, a także osoby niepełnosprawne przebywające w Sanktuarium na „Oazie chorych”.

W Licheniu trwa oaza chorych

2015-06-30

W dniach 29 czerwca do 9 lipca na terenie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbywają sie rekolekcje oazowe osób chorych i niepełnoprawnych grupy Konin, prowadzone przez ks. Karola Zająca. Uczestniczy w nich 130 osób: chorych i wolontariuszy. Chorzy zostali poproszeni o ofiarowanie cierpienia i modlitw w intencji młodzieży i ŚDM Kraków 2016.

Ciechocinek: odsłonięcie pomnika „Żołnierzy Wyklętych”

2015-06-30

Z inicjatywy ks. prałata Grzegorza Karolaka i Rycerzy Kolumba z Ciechocinka powstał przed kościołem parafialnym pomnik „W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym”. Został on odsłonięty i poświęcony przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa w odpust parafialny Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca 2015 r., po Mszy Świętej o godzinie 16, której przewodniczył i homilię wygłosił Pasterz Diecezji.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________