Ciechocinek: Zenon Kardynał Grocholewski przewodniczył sumie odpustowej

2016-07-01

29 czerwca, w dniu Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są patronami parafii w Ciechocinku, uroczystej sumie odpustowej przewodniczył Jego Eminencja Zenon Kardynał Grocholewski z Watykanu, który w tych dniach przebywa w Ciechocinku.

Transmisja w TV Polonia z kościoła św. Barbary w Turku (zapowiedź)

2016-06-28

W niedzielę 3 lipca o godz. 13 TV Polonia przeprowadzi transmisję Mszy św. z kościoła św. Barbary w Turku. Mszy św. przewodniczyć będzie biskup włocławski Wiesław Mering.

Włocławek: Ustanowienie ceremoniarzy w zgromadzeniu liturgicznym

2016-06-28

W sobotę 25 czerwca br. w kościele Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku biskup włocławski Wiesław Mering sprawował uroczystą Eucharystię, podczas której ustanowił 51 nowych ceremoniarzy dla parafii diecezji włocławskiej. Zadaniem ceremoniarza jest czuwanie nad przygotowaniem celebracji liturgicznych oraz dbałość o ich piękne, głębokie i poprawne sprawowanie.

Ks. bp Wiesław Mering podziękował za medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

2016-06-24

„Przyjmując to zaszczytne wyróżnienie odbieram je ze świadomością, że uczynił Pan Premier gest doceniający całą ponad tysiącletnią pracę Kościoła nad ochroną narodowego dziedzictwa. I właśnie za to w bardzo szczególny sposób chcę Panu Premierowi podziękować” – napisał w liście do prof. Piotra Glińskiego, wicepremiera i ministra kultury biskup włocławski Wiesław Mering.

Koło: ponowny pochówek ppor. Zygmunta Wawrzyniaka

2016-06-22

20 czerwca na cmentarzu parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, po raz drugi, tym razem godnie i z wojskowymi honorami, złożono do grobu szczątki Zygmunta Wawrzyniaka ps. „Sęp”, kolskiego żołnierza podziemia niepodległościowego.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________