W dniach pielgrzymki na Jasną Górę Apel Jasnogórski w parafiach diecezji włocławskiej

2015-08-04

W duchowej jedności z pielgrzymami udającymi się z diecezji włocławskiej na Jasną Górę, w rejonie włocławskim i konińskim, w dniach od 6 do 13 sierpnia, wszyscy diecezjanie pozostający w domach zaproszeni są, by uczestniczyć w modlitwie Apelu Jasnogórskiego w swoich parafiach.

Biskup Włocławski do redaktora naczelnego „Przeglądu Konińskiego” w sprawie in vitro

2015-08-01

Poniższy tekst autorstwa ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa, ordynariusza włocławskiego, został wysłany do redaktora naczelnego „Przeglądu Konińskiego”, lokalnego tygodnika Konina, z propozycją publikacji. Ponieważ nie został zamieszczony na łamach „Przeglądu Konińskiego” – podajemy go do publicznej wiadomości.

Msza święta w intencji pielgrzymów i p. Prezydenta Andrzeja Dudy w katedrze włocławskiej (zaproszenie)

2015-08-01

W dniu 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, z Bazyliki Katedralnej we Włocławku, wyruszy jak zawsze Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
W tym roku nasza droga do Matki Najświętszej ma wyjątkowy charakter: jest przecież modlitwą–pielgrzymką przed Światowymi Dniami Młodzieży: już niecały rok dzieli nas od tak oczekiwanego i starannie przygotowywanego wydarzenia.

Rekolekcje Oazowe Ruchu Światło–Życie w duchu przygotowań do ŚDM 2016

2015-07-30

„Wznoszę swe oczy ku górom” – tymi słowami rozpoczyna się Oficjalny Hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Te słowa były naszą codziennością podczas Rekolekcji Oazowych Ruchu Światło – Życie, połączonych z przygotowaniem do ŚDM. 15 lipca w godzinach porannych wyruszyliśmy trzema autokarami: z Włocławka, Zduńskiej Woli, Sieradza, Charłupii Małej, Chocenia i Lipna, zmierzając ku Szklarskiej Porębie. Cały pierwszy dzień, trud podróży i porzucenia naszych domów i znanej codzienności, oddaliśmy Matce Bożej Łaskawej, podczas Eucharystii sprawowanej w Jej Sanktuarium w Krzeszowie.

Uroczystość poświęcenia nowej części Sanktuarium w Świnicach Warckich (zaproszenie)

2015-07-29

23 sierpnia 2015 roku odbędzie się uroczystość poświęcenia nowej części Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Uroczystego aktu poświęcenia dokona Jego Ekscelencja Biskup Wiesław Alojzy Mering Ordynariusz Diecezji Włocławskiej.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________