Licheń: bp Mering spotkał się z chorymi i katechetami z diecezji włocławskiej

2015-07-01

Biskup Włocławski Wiesław Mering 1 lipca br. przewodniczył południowej Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Wspólnie z nim modlili się katecheci z diecezji włocławskiej kończący rekolekcje formacyjne, a także osoby niepełnosprawne przebywające w Sanktuarium na „Oazie chorych”.

W Licheniu trwa oaza chorych

2015-06-30

W dniach 29 czerwca do 9 lipca na terenie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbywają sie rekolekcje oazowe osób chorych i niepełnoprawnych grupy Konin, prowadzone przez ks. Karola Zająca. Uczestniczy w nich 130 osób: chorych i wolontariuszy. Chorzy zostali poproszeni o ofiarowanie cierpienia i modlitw w intencji młodzieży i ŚDM Kraków 2016.

Ciechocinek: odsłonięcie pomnika „Żołnierzy Wyklętych”

2015-06-30

Z inicjatywy ks. prałata Grzegorza Karolaka i Rycerzy Kolumba z Ciechocinka powstał przed kościołem parafialnym pomnik „W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym”. Został on odsłonięty i poświęcony przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa w odpust parafialny Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca 2015 r., po Mszy Świętej o godzinie 16, której przewodniczył i homilię wygłosił Pasterz Diecezji.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej w roku 2015 - „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

2015-06-30

Rozpoczęły się wakacje, czas urlopów i letniego wypoczynku, często na łonie natury. Jeziora, morze, góry, to miejsca, gdzie możemy spotkać drugiego człowieka i Pana Boga w pięknie stworzenia. Wakacje, to czas wielu propozycji, a nie zawsze wybieramy to, co przynosi korzyść naszemu życiu duchowemu. Dlatego zapraszam wszystkich chętnych i tych jeszcze niezdecydowanych, na pieszą pielgrzymkę diecezji włocławskiej na Jasną Górę.

Spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM w Bytoniu

2015-06-28

Dla jedynych był to zwykły, szary sobotni dzień, ale nie dla członków Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży naszej Diecezji, którzy spotkali się 27 czerwca br. o godz. 10:00 w domu rekolekcyjnym przy parafii pw. św. Stanisława BM w Bytoniu. Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa, którą poprowadził gospodarz miejsca i proboszcz parafii w Bytoniu – ks. Jacek Makowski.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________