Konin: Msza św. trzeźwościowa w parafii św. Wojciecha

2017-03-28

W minioną niedzielę, 26 marca, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana była msza św. w intencji „Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczył i homilię wygłosił diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Paweł Śmigiel.

25 marca – dzień, który łączy trzech ostatnich biskupów włocławskich

2017-03-25

Nieczęsto zdarzają się takie dni, które spajają najnowszą historię diecezji. 25 marca pod tym względem jest szczególny: 25 marca 1992 roku biskup włocławski Henryk Muszyński został mianowany przez Jana Pawła II arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim. Tego samego dnia papież mianował jego następcę – ks. Bronisława Dembowskiego. 11 lat później – 25 marca 2003 roku Jan Paweł II mianował ks. Wiesława Meringa kolejnym biskupem włocławskim.

25 lat temu nastąpiła reforma administracyjna Kościoła w Polsce - w tym i Diecezji Włocławskiej

2017-03-24

25 marca 1992 roku, a więc 25 lat temu, została ogłoszona papieska bulla Totus Tuus Poloniae populus, dokonująca zmian administracyjnych w Kościele w Polsce. Nowe zmiany dotknęły także Diecezję Włocławską – z jej części wyłoniono Diecezję Kaliską. Dotychczasowy ordynariusz włocławski biskup Henryk Muszyński został arcybiskupem gnieźnieńskim, a nowym biskupem włocławskim papież Jan Paweł II mianował księdza Bronisława Dembowskiego z Warszawy.

Diecezja Włocławska popiera europejską inicjatywę „Mama, tata i dzieci”

2017-03-23

Diecezja Włocławska włączyła się w zbiórkę podpisów popierających Europejską Inicjatywę Obywatelską MAMA, TATA I DZIECI. Rodziny potrzebują wsparcia i ochrony ze strony Państwa. Ale kiedy definicja zostanie zmieniona w taki sposób, że wszyscy bez wyjątku mogą być „rodziną”, tworzenie polityki ukierunkowanej na ochronę i postęp prawdziwych rodzin stanie się niemożliwe. Wiele wpływowych grup zmierza do prawnego zakwestionowania naturalnej tożsamości małżeństwa.

Dziś obchodzimy uroczystość św. Józefa – patrona Diecezji Włocławskiej

2017-03-20

Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Maryi, przybranego ojca Jezusa, patrona Kościoła, patrona Diecezji Włocławskiej, a także patrona ojców Kościół katolicki obchodzi 19 marca. W tym roku wyjątkowo uroczystość została przeniesiona na poniedziałek 20 marca, z racji przypadającej 19 marca niedzieli. Św. Józef był mężem Maryi i przybranym ojcem Pana Jezusa.

______________FACEBOOK______________