XVIII Dzień Judaizmu w Sieradzu – „Sieradzki Tryptyk Męczeństwa”

2015-01-21

Po raz siódmy z inicjatywy ks. prał. Mariana Bronikowskiego, wikariusza biskupiego na rejon sieradzki oraz proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu, odbywały się główne uroczystości diecezjalne związane z obchodami XVIII Dnia Judaizmu. Gospodarzem uroczystości był biskup włocławski Wiesław Mering, a wziął w niej udział główny rabin Polski Michael Schudrich. Tegorocznemu wydarzeniu nadano tytuł „Sieradzki Tryptyk Męczeństwa”, w nawiązaniu do trzech tragicznych dat z historii miasta, w których przeplata się historia mieszkających w nim chrześcijan i Żydów.

„Szkoła Dialogu” z Dobrej

2015-01-20

Dzień Judaizmu ustanowiony przez Episkopat Polski w roku 1997 ma na celu wywołać refleksje na temat relacji łączących obydwie religie i doprowadzić do dialogu między chrześcijanami a Żydami. Także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z parafii Narodzenia NMP w Dobrej od lat usiłują przybliżyć lokalnej społeczności historię miasta oraz Gminy. Przed wybuchem II wojny światowej miasto Dobra było wielokulturowe.

Rekolekcje dla maturzystów (zaproszenie)

2015-01-20

Jak każdego roku, Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku organizauje rekolekcje dla maturzystów. Odbędą się one w dniach od 20 do 22 lutego.

Konkurs wiedzy religijnej dla gimnazjalistów pod znakiem ŚDM

2015-01-17

15 stycznia bieżącego roku, pod hasłem „Nie lękajcie się wyzwań jakie stawia przed wami świat” – Jan Paweł II do Młodzieży, rozpoczął się etap szkolny VIII Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych, którego organizatorem jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Włocławskiej.

Bp Mering na jubileusz "Przewodnika Katolickiego"

2015-01-16

„Życzę z okazji tego Jubileuszu, by Tygodnik mógł wypełniać swoją misję bez przeszkód, w pełnej wierności nauczaniu Kościoła” – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w liście gratulacyjnym z okazji 120-lecia „Przewodnika Katolickiego” do redaktora naczelnego tygodnika ks. Mirosława Tykfera.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________