ŚDM: bp Mering wygłosił katechezę dla młodzieży diecezji włocławskiej w parafii Grabie k. Wieliczki

2016-07-27

„Każdy z nas niech sobie odpowie na pytanie: kim dla mnie jest Jezus?” – mówił podczas spotkania z młodzieżą z diecezji włocławskiej w parafii Wniebowzięcia NMP w Grabiu k. Wieliczki ks. bp Wiesław Mering. Biskup Włocławski wygłosił pierwszą katechezę do młodzieży biorącej udział w ŚDM Kraków 2016 i odprawił Mszę św. oraz wygłosił homilię.

ŚDM oficjalnie rozpoczęte – z udziałem włocławskich biskupów i młodzieży z diecezji

2016-07-26

- Drodzy przyjaciele, Światowy Dzień Młodzieży 2016 rozpoczęty! Polska i Kraków cieszy się Wami - powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. inaugurującej 31. ŚDM. W uroczystości wzięli udział ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Stanisław Gębicki oraz blisko 300 młodych z diecezji włocławskiej wraz ze swoimi kapłanami, którzy już dojechali do Krakowa.

Przesłanie Ojca Świętego Franciszka przed ŚDM Kraków 2016

2016-07-26

31. Światowy Dzień Młodzieży, który wzywa mnie na spotkanie młodych ludzi z całego świata zaproszonych do Krakowa, daje mi także radosną okazję spotkania umiłowanego narodu polskiego - powiedział Franciszek w specjalnym wideoprzesłaniu wystosowanym przed Światowymi Dniami Młodzieży.

ŚDM: dzień w parafiach zakończył „Dni w Diecezji”

2016-07-25

Pielgrzymi, którzy przybyli do diecezji włocławskiej na Światowe Dni Młodzieży, spędzili wczoraj (24 lipca) ostatni dzień przewidziany w programie „Dni w Diecezji”. Niedziela była dniem spotkania w rodzinach, które przez ostatnie dni gościły młodych z całego świata. Oprócz wspólnego obiadu i Mszy św. w parafii zorganizowano dla pielgrzymów wiele atrakcji.

Sieradz: minister Witold Waszczykowski spotkał się z koreańską młodzieżą biorącą udział w „Dniach w Diecezji”

2016-07-25

„Niech ten czas pobytu w Polsce będzie czasem modlitwy i zabawy” – życzył młodzieży z Korei Południowej minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. W niedzielny wieczór 24 lipca, na zaproszenie ks. prał. Mariana Bronikowskiego wziął on udział w Sieradzu w pikniku zorganizowanym w ramach parafialnego dnia podczas „Dni w Diecezji”. Blisko stuosobowa grupa z wyspy Cheju wybrała diecezję włocławską i miasto Sieradz jako miejsce przeżycia przygotowań do ŚDM Kraków 2016.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________