Kramsk: „Idąc za Jezusem …” – spotkanie młodych w ramach przygotowań do ŚDM

2015-05-26

W przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, tj. 23 maja br. w parafii pw. św. Stanisława BM w Kramsku odbyło się I z cyklu spotkań dla młodzieży trzech dekanatów konińskich „Idąc za Jezusem …”. Idea wspólnej modlitwy i uwielbiania Boga została zainicjowana przez księży posługujących w rejonie konińskim, którzy raz w miesiącu spotykają się w parafii pw. św. Maksymiliana w Koninie, aby rozmawiać na temat radości i problemów jakie wynikają z pracy duszpasterskiej z młodym człowiekiem.

Włocławek: czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

2015-05-24

W sobotę 23 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Ewangelisty we Włocławku odbyło się uroczyste czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty o godz. 19.00 i trwało do późnej godziny nocnej. Na dary Ducha Świętego oprócz mieszkańców włocławskich parafii oczekiwała młodzież i starsi z różnych ruchów i stowarzyszeń religijnych rejonu włocławskiego. Wspólne modlitwy i śpiewy do Ducha Świętego zanosili również księża, klerycy i siostry zakonne.

Światowe Dni Młodzieży wyzwalają dobro – pierwsze szkolenie wolontariuszy w diecezji włocławskiej

2015-05-23

„Wolontariusz to ten, kto z własnej woli oddaje część swojego życia, oddaje część swojego czasu dla innego człowieka. W Światowe Dni Młodzieży wolontariat to szczególna forma zaangażowania, gdyż ŚDM to okazja do spotkania ludzi i wyzwolenia w nich dobra, pretekst, by zrobić jak najwięcej” – powiedziała Katarzyna z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. Trzyosobowy zespół z Krakowa (Kasia, Weronika i Sylwester), w sobotę 23 maja przeprowadził we włocławskim seminarium pierwsze szkolenie dla wolontariuszy ŚDM, w którym z całej włocławskiej diecezji wzięło udział 210 osób.

Eucharystia Młodych w Kole

2015-05-22

W piątkowy wieczór 22 maja, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole odbyła się po raz kolejny Eucharystia Młodych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, Kraków 2016. Tym razem z kolską wspólnotą, na zaproszenie miejscowego proboszcza ks. kan. Władysława Waszaka, modlił się ks. prał. Artur Niemira – diecezjalny koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w diecezji włocławskiej.

Włocławek będzie miał swój udział w Światowych Dniach Młodzieży 2016 - spotkanie w Urzędzie Miasta

2015-05-20

We wtorek 19 maja br. w Urzędzie Miasta Włocławek odbyło się robocze spotkanie poświęcone Światowym Dniom Młodzieży w 2016 r. Po spotkaniu wydano wspólny komunikat.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________