DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Informacja o godzinach urzędowania w Kurii Diecezjalnej we Włocławku

2014-09-02

Uprzejmie informujemy, że od 1 września br. urzędy Kurii Diecezjalnej we Włocławku czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 14. W soboty Kuria będzie nieczynna.


Dziękczynienie za Plony Diecezji Włocławskiej 2014

2014-09-01

W niedzielę 31 sierpnia 2014 r., w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli odbyło się diecezjalne Dziękczynienie za Plony. W tym roku ta diecezjalna uroczystość była połączona z dożynkami województwa łódzkiego. Odbyła się ona pod patronatem J.E. Ks. Bp. Wiesława A. Meringa oraz Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Starostę Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika.


404 Piesza Pielgrzymka Sieradzka dotarła „do domu”

2014-08-30

„Witajcie w domu” – tymi słowami powitał uczestników 404 Pielgrzymki Sieradzkiej, która z Jasnej Góry dotarła do Sieradzkiej Kolegiaty Ksiądz Prałat Marian Bronikowski, wikariusz biskupi. Pątnicy udali się w drogę powrotną z Częstochowy dnia 27 sierpnia i po trzech dniach przybyli do Sieradza. W imieniu Księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa pielgrzymów powitał Ksiądz Prałat Artur Niemira, kanclerz Kurii Włocławskiej.


Zduńska Wola: Spotkanie formacyjne Ojców Duchownych Wyższych Seminariów Duchownych w Polsce

2014-08-30

W dniach od 27-30 sierpnia w Centrum Rekolekcyjnym św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli odbyło się coroczne spotkanie formacyjne Ojców Duchownych Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Polsce. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa: „Formacja ludzka kandydatów do kapłaństwa”.


Parafianie z Boleszczyna pielgrzymowali śladami św. Jana Pawła II

2014-08-29

W środę, 27 sierpnia grupa 50 osób parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Boleszczynie pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Franciszka Zygadlińskiego i dwóch kleryków wyruszyła w dziękczynną pielgrzymkę za kanonizację św. Jana Pawła II.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 5151071 -GOŚCI ONLINE: 14

projektowanie stron www