Z dalekiego Kazachstanu: "dla więzi duchowych odległość nie jest przeszkodą"

2014-07-20

„Mijają kolejne tygodnie mojej posługi w Kazachstanie. Nadal jestem wikariuszem w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kamyshence. Chciałbym podzielić się jeszcze jedną informacją. Ksiądz Arcybiskup Tomasz Peta podjął decyzję, że od października tego roku mianuje mnie proboszczem Narodowego Sanktuarium Królowej Pokoju w Oziornoje. To wielki zaszczyt i duże wyzwanie, dlatego proszę o modlitwę” – napisał ks. Tomasz Bartczak w liście do ks. bp. Wiesława Meringa.

Wojewódzki Dzień Policji w sieradzkiej kolegiacie

2014-07-18

17 lipca 2014 roku o godz. 10 w kolegiacie sieradzkiej zgromadzili się pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa kapłani i wierni, by oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie z Góry Karmel. W tym roku uroczystości odpustowe związane zostały z dorocznym dniem Policji – stąd obecność funkcjonariuszy i pracowników Policji województwa łódzkiego, którzy z władzami samorządowymi miasta, powiatu oraz województwa wybrali to miejsce na swoje święto.

Wakacyjna propozycja Caritas dla dzieci i młodzieży

2014-07-17

Spotkania i zabawy, wyjścia, zajęcia w muzeum, kolonie to propozycje na wakacje zorganizowane przez Caritas Diecezji Włocławskiej. Skorzystają z nich podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej oraz Domu Dziecka.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę (informacje)

2014-07-16

„Wierzę w Syna Bożego – wdzięczni za kanonizację Jana Pawła II” – z tym hasłem w roku 2014 wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej. Pragniemy przeżyć ten szczególny czas rekolekcji, odkrywając i doceniając na nowo wartość obecności Jezusa Chrystusa w życiu, wsłuchując się jednocześnie w słowa nauki Świętego Jana Pawła II. To z kolei ma służyć patrzeniu na teraźniejszość przez pryzmat wiary w Boga, by w konsekwencji budować przyszłość na fundamencie doświadczenia żywego spotkania z Jezusem Chrystusem we wspólnocie pielgrzymkowej.

Nabór na I rok zaocznych studiów magisterskich na Studium Teologii w Koninie

2014-07-15

Ogłoszony został nabór na I rok zaocznych studiów magisterskich na Studium Teologii w Koninie w Roku Akademickim 2014/2015. Termin składania dokumentów - do 20 września 2014 r. Są to zaoczne studia teologiczne z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwenci mogą ubiegać się o zatrudnienie m.in. w szkołach, jako nauczyciele lekcji religii, w ośrodkach służących pomocy rodzinie, w poradniach rodzinnych i małżeńskich. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Oddział w Koninie, w roku 2014 obchodzi 20-lecie istnienia Uczelni.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________