21. rocznica pielgrzymi Jana Pawła II do Lichenia (zapowiedź i zaproszenie)


6 czerwca 2020 r.

21. rocznica pielgrzymi Jana Pawła II do Lichenia (zapowiedź i zaproszenie)

21 lat temu do Lichenia przybył niezwykły Pielgrzym. W dniach 6-8.06.1999 r. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej gościło św. Jana Pawła II. W rocznicę papieskiej pielgrzymki księża marianie zapraszają na mszę świętą dziękczynną w niedzielę, 7 czerwca.
 
„Jako pielgrzym staję dzisiaj w Licheńskim Sanktuarium i pozdrawiam Maryję słowami świętej Elżbiety: Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła" - tymi słowami, 21 lat temu św. Jan Paweł II rozpoczął swoją homilię wygłoszoną na stopniach bazyliki licheńskiej. Na placu przed bazyliką, która była jeszcze wówczas w budowie, zebrało się ponad 100 tysięcy osób.
 
Przeżywając rocznicę tych wydarzeń, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za pielgrzymkę św. Jana Pawła II do naszego sanktuarium. Eucharystia zostanie odprawiona w Niedzielę Trójcy Świętej, 7 czerwca, w bazylice o godzinie 12.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy 21 lat temu uczestniczyli w spotkaniu z Ojcem Świętym. Uroczystość uświetni Sanktuaryjny Kwintet Dęty, który po mszy zaprasza na koncert.