Biskup włocławski do maturzystów: nigdy nie przestawajcie się uczyć

22 stycznia 2024 r., tekst: ks. AT; foto: KJ

Biskup włocławski do maturzystów: nigdy nie przestawajcie się uczyć

Styczeń dla uczniów klas maturalnych upływa m.in. pod znakiem balów studniówkowych. Nie inaczej było w Liceum Ogólnokształcącym Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Tegoroczni maturzyści tej szkoły bawili się na swoim balu w radziejowskiej restauracji „Arkadia”.

Wśród honorowych gości wydarzenia był biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski. Zwracając się do młodych ludzi, podkreślił wartość nauki. Zachęcał, by nigdy nie porzucali nauki, którą trzeba zgłębiać i rozwijać nie tylko przygotowując się do matury czy egzaminów na studiach, ale „uczyć się trzeba zawsze, przez całe życie”, przekonywał bp Wętkowski, wskazując także na rozwój duchowy i zawierzenie swojego życia i przyszłości Matce Bożej, która od kwietnia ubiegłego roku nawiedza parafie diecezji włocławskiej.

Podobne wskazania i rady dla uczniów „Długosza” przekazał ks. Jacek Kędzierski, dyrektor ZSK. Wyraził wdzięczność wobec uczniów za zaufanie i wybór Zespołu Szkół Katolickich jako szkoły zatroskanej o przygotowanie młodzieży do najważniejszego egzaminu w życiu.

Zaproszenie na bal studniówkowy „Długoszaków” przyjęła także Monika Jabłońska, wiceprezydent Włocławka.

W tym roku do egzaminu dojrzałości przygotowuje się 71 uczniów. Matury rozpoczną się 7 maja. Wcześniej, 11 i 12 marca będzie miała miejsce pielgrzymka maturzystów diecezji włocławskiej na Jasną Górę.