Biskup Włocławski odwiedził instytucje diecezjalnej Caritas

1 lipca 2021 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz

Biskup Włocławski odwiedził instytucje diecezjalnej Caritas

Zgodnie z postanowieniem ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego powziętym podczas pierwszej wizyty we Włocławku (jako biskup nominat), Pasterz Kościoła włocławskiego kontynuuje spotkania i odwiedza kolejne instytucje diecezjalne.

Pierwsze lipcowe przedpołudnie bp Wętkowski spędził we włocławskich placówkach prowadzonych przez diecezjalną Caritas: schronisku dla bezdomnych, jadłodajni, świetlicy środowiskowej i domu dziecka. Odwiedziny te były dla Księdza Biskupa okazją do bliższego zapoznania się z działalnością poszczególnych ośrodków, jak również podzielenia się radościami i troskami z jakimi mierzy się kościelna instytucja charytatywna. Był to również wyjątkowy czas dla podopiecznych poszczególnych domów, którzy mieli możliwość – w przyjaznej atmosferze – zamienić kilka zdań z Biskupem Diecezjalnym.

Na zakończenie Biskup Włocławski wpisał się do księgi pamiątkowej we wspominanym wyżej domu dziecka, gdzie posługują siostry ze zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy.

W spotkaniach Księdzu Biskupowi towarzyszyli m.in.: ks. dr Jacek Kędzierski, dyrektor Włocławskiej Caritas, s. Dominika Uściłowicz albertynka, kierownik schroniska dla bezdomnych oraz ks. prał. Lesław Witczak, ekonom diecezji.

Caritas, służba bliźniemu, to jeden z filarów Kościoła, który realizuje Chrystusowe wezwanie: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25,40).

Od czasu kanonicznego objęcia diecezji bp Krzysztof Wętkowski gościł m.in. w Sądzie Kościelnym, Muzeum Diecezjalnym i domach księży seniorów we Włocławku-Michelinie i Ciechocinku, gdzie nawiedził również dom samotnej matki prowadzony przez diecezjalną Caritas.