Brzeźno k. Konina: koncert Poznańskich Słowików i warsztaty dyrygenckie (zaproszenie)


17 października 2019 r.

Brzeźno k. Konina: koncert Poznańskich Słowików i warsztaty dyrygenckie (zaproszenie)

9 listopada o godz. 19.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie k. Konina wystąpi Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej czyli słynne „Poznańskiej Słowiki” prowadzone przez Macieja Wielocha - wychowanka i następcę prof. Stefana Stuligrosza.
 
Koncert wpisuje się w obchody Święta Niepodległości i jubileusz trzydziestolecia istnienia parafii w Brzeźnie.
 
Tego samego dnia, w godzinach 15.00-17.00, zapraszamy dyrygentów, prowadzących zespoły śpiewacze i wszystkich chętnych, by spotkać się z Maciejem Wielochem, który z pomocą chóru „Misericordia” z Konina poprowadzi warsztaty dyrygenckie, dzieląc się swym bogatym i inspirującym doświadczeniem.
 
Wydarzenie honorowym patronatem objął Ksiądz Biskup Wiesław Mering.
 
Warsztaty i koncert są częścią projektu realizowanego w ramach projektu KULTURALNY POMYSŁ(N)OWY dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019. W projekt wpisują się również warsztaty wokalne dla chóru i scholi parafialnej prowadzone od września przez Elwirę Chojnacką - pedagoga PSM w Koninie i dyrygentkę chóru „Misericordia”.
 
Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie chęci udziału w warsztatach dyrygenckich pod adresem:
 
Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, ul. Główna 70a, 62-513 Krzymów, e-mail: pydynska@gmail.com lub telefonicznie: 63 220 47 93, 603 683 308.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach i koncercie.
 

ks. Marcin Ziółkowski