Cykl koncertów edukacyjnych w Muzeum Diecezjalnym (zaproszenie)


13 marca 2023 r.

Cykl koncertów edukacyjnych w Muzeum Diecezjalnym (zaproszenie)

Muzeum Diecezjalne we Włocławku wraz z głównym sponsorem projektu, firmą ANWIL z Włocławka, zaprasza na cykl koncertów edukacyjnych „Muzyczne spotkania z ANWILEM”. Tegoroczna edycja to cztery koncerty muzyczne połączone z tematycznym wykładem wpisującym się w program koncertu. Poprzednie edycje stanowiły występ muzyczny. W bieżącym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom melomanów wydarzenie zostało poszerzone o walor edukacyjny.
 
W ramach wydarzenia w Auli Muzeum zostaną zrealizowane cztery wydarzenia o zróżnicowanej tematyce:
 
  • 18 marca 2023 r. – „Przez świat z mistrzami fortepianu” - Jan Przepałkowski (fortepian).  W programie utwory fortepianowe (L. van Beethoven, C. Debussy, M. de Falla)
 
  • 15 kwietnia 2023 r. – „Przez świat z ariami poważnymi i nie” - Agnieszka Makówka (mezzosopran), Jan Przepałkowski (fortepian). W programie arie operowe i operetkowe (C. W. Gluck, C. Saint - Saens, G. Verdi, P. Czajkowski, J. Offenbach, F. Lehar i inni)
 
  • 27 maja 2023 r. – „Przez świat z pieśnią na ustach” - Wojciech Sztyk (baryton), Jan Przepałkowski (fortepian). W programie pieśni poważniejsze i żartobliwe (R. Schumann, F. Schubert, M. Ravel, C. Debussy, F. Chopin, St. Moniuszko, H. Czyż, T. Baird i inni)
 
  • 17 czerwca 2023 – „Przez świat z saksofonem - klasyk, romantyk i jazzman” - Adam Wojtasik (saksofon), Jan Przepałkowski (fortepian). W programie utwory przeznaczone na tzw. saksofon klasyczny - od baroku po repertuar jazzujący (J. F. Haendel, A. Głazunow, E. Bozza, P. Creston i inni)
 
Wstęp na wszystkie koncerty dzięki zaangażowaniu sponsora, firmy ANWIL jest darmowy, obowiązują jednak bezpłatne bilety wstępu, które można odbierać w siedzibie Muzeum od wtorku poprzedzającego każdy z koncertów.