Jerycho Różańcowe w Zduńskiej Woli

30 czerwca 2021 r., tekst i foto: ks. DS

Jerycho Różańcowe w Zduńskiej Woli

„Jerycho Różańcowe” nawiązuje do cudownego zdobycia Jerycha przez pielgrzymujący Lud Boży Starego Testamentu. W biblijnej Księdze Jozuego czytamy: „Jerycho było silnie umocnione i zamknięte przed Izraelitami. (…) I rzekł Pan do Jozuego: «Spójrz, Ja daję w twoje ręce Jerycho (…).  Skoro tylko usłyszał lud dźwięk trąb, wzniósł gromki okrzyk wojenny i mury rozpadły się na miejscu (Joz 6, 1-5.20). Był to szczególny znak działania Pana Boga.

Dzisiaj także istnieje potrzeba wywołania modlitewnego rezonansu i błagania Pana Boga, aby zniszczone zostały nowe mury. Te nowe mury to brak wiary, grzech, brak poszanowania Bożego prawa, brak szacunku dla Osoby Pana Boga i tego, co jest święte. Te nowe mury – to nienawiść, kłamstwa, oszczerstwa, brak odpowiedzialności za słowo i brak wzajemnego szacunku. To bariery istniejące w małżeństwach, rodzinach, miejscach pracy, w życiu publicznym, które utrudniają porozumienie i współpracę.

W środę 23 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej w bazylice mniejszej w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli wspólnota parafialna rozpoczęła dzieło Jerycha różańcowego, w którym trwa na modlitwie, w sposób rotacyjny, przez siedem dni i nocy, z odmawianiem różańca. Modlitwa zakończy się Eucharystią w środę 30 czerwca.

Parafia podejmuje tę szczególną formę modlitwy w intencji przemiany serc przede wszystkim wszystkich parafian a także wszystkich Polaków a nawet wszystkich ludzi na świecie, aby odnaleźli w swoim życiu  Jezusa Chrystusa jedynego Zbawiciela świata, w którego Sercu zawarta jest cała pełnia bóstwa i poznanie jedynego Boga w Trójcy Osób.