Jubileusz sióstr nazaretanek w Koninie

27 sierpnia 2021 r., tekst i foto: ASK

Jubileusz sióstr nazaretanek w Koninie

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej wspólnota parafialna Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Koninie świętowała 25-lecie posługi Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Nowy dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Koninie, któremu patronuje Dzieciątko Jezus, został uroczyście otwarty 27 sierpnia 1996 r. Nazaretanki przybyły do parafii dzięki staraniom śp. ks. Henryka Włoczewskiego, ówczesnego proboszcza. Poświęcenia domu i kaplicy dokonał śp. ks. bp Bronisław Dembowski.

Dziękczynnej Mszy św. 26 sierpnia przewodniczył proboszcz parafii ks. Zbigniew Cabański, a koncelebrowali ks. Adam Bajorski, Misjonarz Świętej Rodziny oraz ks. Łukasz Sztylka, wikariusz parafii. Z siostrami posługującymi w Koninie: s. Terezjaną, s. Angeliną i s. Emanuelą, jubileusz świętowały współsiostry nazaretanki z Matką Prowincjalną s. Teofanią Migowską, przyjaciele zgromadzenia i parafianie.

W homilii ks. Cabański podkreślił, że w odczytanych w liturgii Słowa fragmentach Pisma Świętego dominuje pochwała mądrości. – Dziś pochylamy się też nad mądrością, która dała o sobie znać 25 lat temu. Cieszymy się obecnością sióstr nazaretanek w naszej parafii – zaznaczył. – Dobrze, że siostry tutaj są. Niech ich charyzmat rozpościera się na całą wspólnotę naszej parafii i na to miasto, na spotkanych ludzi.

Nieprzerwanie od 25 lat siostry tworzą w konińskiej parafii wspólnotę nazaretańską, katechizują, towarzyszą dzieciom i młodzieży we wzrastaniu w wierze i prowadzą Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny, które jest przedłużeniem charyzmatu nazaretanek.

sekretarzbp