Koło: zimowy wyjazd w góry

24 lutego 2024 r., ks. DS

Koło: zimowy wyjazd w góry

W dniach od 19 - 23 lutego dziewczęta ze scholii i ministranci z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole udali się pod opieką ks. Dominika Stempina, s. Anuncjaty, Lidii Cicharskiej  i Adama Nowinowskiego na zimowisko do Murzasichle do pensjonatu Orla Perć. Na trasie wyjazdu nie zabrakło zatrzymania na Jasnej Górze i modlitwy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

Obok doskonalenia umiejętności narciarskich na ośnieżonych stokach, uczestnicy wyprawy mieli okazje zwiedzania i modlitwy w sanktuariach maryjnych: na Bachledówce, Wiktorówkach i Krzeptówkach.

Jedną z wielu atrakcji była wędrówka z przewodnikiem na Rusinową Polanę.  Uczestnicy wjechali również kolejką linową na Gubałówkę, gdzie podziwiali panoramę Tatr.

Każdy dzień dzieci i młodzież rozpoczynały i kończyły wspólną modlitwą.

W drodze powrotnej zwiedzili kościół parafialny oraz muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.