Konin: Msza św. w intencji trzeźwości narodu i koncert M. Nagyego (zaprosznie)

21 września 2023 r.

Konin: Msza św. w intencji trzeźwości narodu i koncert M. Nagyego (zaprosznie)

W najbliższą niedzielę, 24 września, o godz. 18.00 w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana będzie Msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel.

Po Eucharystii, organizatorzy projektu "Trzeźwienie przez kulturę" zapraszają na koncert dedykowany Ofiarom Września '39. Zaproszenie przyjął utytuowany wirtuoz gitary prof. dr hab. Michał Nagy.

Ten gitarzysta jest profesorem sztuki muzycznej, pedagogiem i kierownikiem Katedry Gitary i Harfy w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako laureat wielu prestiżowych nagród nagrywał dla czołowych wytwórni fonograficznych. Jego płyty były nominowane do nagrody "Fryderyka". Michał Nagy jest również dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych i Festiwalu Terra Artis w Lanckoronie.

Projekt realizowany jest ze środków Miasta Konina i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Wstęp wolny.

Anna Wysocka