Konin: spotkanie z misjonarkami w parafii Miłosierdzia Bożego

31 października 2021 r.

Konin: spotkanie z misjonarkami w parafii Miłosierdzia Bożego

W ostatnią niedzielę października parafię Miłosierdzia Bożego w Koninie odwiedziły dwie świeckie misjonarki. Spotkanie to kończyło Tydzień Misyjny przeżywany w Kościele.

Misjonarki odpowiadając na wezwanie Jezusa oraz orędzie papieża Franciszka o wstawaniu z kanapy, zdecydowały się wyjechać na misje. Kobiety opowiedziały co skłoniło je do wyjechania na misje i, co je tam spotkało; dzieliły się radościami i trudami swojej pracy. Jak przyznały najtrudniejsze było rozstanie się z ludźmi, z którymi i dla których pracowały.

Jedna z nich (Anna) wyjechała na misje do Boliwii. Tam została skierowana do domu dziecka, gdzie opiekowała się dziećmi i pomagała im w sprawach życia codziennego. W tym samym domu przebywała dziewczynka, którą misjonarka wcześniej „adoptowała na odległość”.

Druga z nich (Barbara) wyjechała do Malawi w Afryce. Misjonarka opowiedziała o swojej pracy w instytucji edukacyjnej prowadzonej przez siostry zakonne. Taka szkoła ma na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim wpojenie katolickich wartości.

Misjonarka zaprezentowała zgromadzonym maryjną piosenkę w języku „czewa”.

Pięknym świadectwem były słowa jednego z mieszkańców wioski, w której misjonarka posługiwała: „wy, Europejczycy macie zegarki, ale my mamy czas”.